BEBKA YÖNETİMİ BİLECİK’TE TOPLANDI

BEBKA YÖNETİMİ BİLECİK’TE TOPLANDI

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Yönetim Kurulu Bilecik’teki BEBKA destek ofisinde bir toplantı gerçekleştirdi.

Bursa Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Başkanı Münir Karaloğlu’nun başkanlık ettiği toplantıya  Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.

‘TOPRAKTAN ÇÖMLEĞE, ÇÖMLEKTEN DÜNYA’YA

Özellikle mermer ver turizm sektöründe Bilecik Valiliği ve belediyesi ile çalışmalar kaydettiklerini belirten Karaloğlu ajans olarak Bilecik’i önemsediklerini de dile getirdi.

Eskişehir ve Bursa için düşünülen planları açıklayan Karaloğlu Pazaryeri Kaymakamlığı ile de ‘Topraktan çömleğe, çömlekten Dünya’ya’ isimli projesini de görüşeceklerini belirtti.

“BİLECİK GELECEĞİ PARLAK İLLERDEN BİRİSİ”

Karaloğlu şu ifadelerde bulundu:

Bilecik destek ofisimizin artık 4 tane uzmanı var. Burada ikamet ediyorlar ve sürekli hizmet ediyorlar. Ajansımızın ve Bilecik’in kalkınması noktasında çalışmalarına burada devam edecekler. Ajans olarak Bilecik’i önemsiyoruz. Bilecik’in var olan stratejik sektörlerine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Mermer, doğal taş gibi Bilecik’te kırsal turizmin, doğal turizmin ve eko turizmin gelişmesi noktasında ajansımız Bilecik valiliği ve Bilecik Belediyesi ile ortak çalışmaları devam ediyor. Şu an önümüzde tur operatörlerinin işini kolaylaştıracak, Bilecik’teki tur rotalarını belirleyen çalışmaları var. Bilecik geleceği parlak olan illerimizden bir tanesi durumunda ve burada bulunmaktan memnunuz.

“ESKİŞEHİR’İN ANİMASYON VE DİJİTAL İŞLERDE BİR ÜS OLMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİK”

Bugünkü gündemimizde birinci maddemiz Eskişehir’de düzenlenecek olan 2. Anadolu Animasyon ve Dijital işler Festivali hakkında yönetim kurulumuz bilgilendirilecek. Geçtiğimiz seneki festival ve yarışmadan son derece olumlu sonuçlar alınmıştı. Biz Türkiye’nin animasyon ve dijital işlerde Eskişehir’in bir üs olduğunu ve bunu geliştirmesi gerektiğini ajans olarak hep söyledik ve buna destek olmaya devam ediyoruz.

BURSA’DA ARGE PAZARI DEVAM EDECEK

İkinci gündemimizde bu sene Bursa’da 8. Düzenleyeceğimiz Ar-Ge proje pazarı, tasarım zirvesi, bilişim zirvesine geçen sene ajansımız ciddi bir şekilde destek olmuştu. Bu sene yine bu destek devam edecek.

Üçüncü gündemimizde ise Uludağ sürdürülebilir master planı ile ilgili ihaleyi yaptık. Sözleşmeyi de imzaladık. 10 ay içerisinde firma bize turizm yapılacak bir şekilde master plan çalışması yapacak. Sadece Uludağ değil Uludağ’ın çevre köylerini de içerisine alacak şekilde hazırlanacak. 2026’da düzenlenecek olan kış Turizm Olimpiyatları’na da belki ev sahipliği yapıp yapmayacağı ortaya çıkabilecek bir çalışma. Bununla ilgili bir itiraz var. Bunu da ele alacağız. Pazaryeri Kaymakamlığımızın ‘Topraktan çömleğe, çömlekten Dünya’ya’ isimli projesini de görüşeceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam