• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BEBKA’DAN 16 MİLYON TL’LİK HİBE

BEBKA’DAN 16 MİLYON TL’LİK HİBE

 

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından duyurusu yapılan 2018 yılı Mali Destek Programı’nın ayrıntıları, Bilecik’te düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.
Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Tahir Büyükakın, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler, Bilecik TSO Başkanı Mefail Ateş ve BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim’in katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, 2018 yılı için üç başlıkta açıklanan 16 Milyon TL’lik hibenin verileceği destek programı tanıtıldı.
Basın toplantısında konuşan Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Tahir Büyükakın, “Her destek programının asgari ve azami destekleri mevcut. Proje sahiplerinin eş finansman sağlaması gerekiyor. Destek oranları yüzde 75’e kadar talep edilebiliyor. Ne kadar çok proje yazılıp hazırlanırsa, Bilecik’ten ne kadar çok proje kazanırsa Bilecik o kadar çok kazanmış olur” dedi.
Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Tahir Büyükakın’ın konuşmasından sonra BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim de yaptığı sunumda 2018 yılı Mali Destek Programı ile ilgili teknik açıklamalarda bulundu.

-MALİ DESTEK PROGRAMININ AYRINTILARI
2018 yılı Mali Destek Programı kapsamında, “Sektörel Rekabetçiliğin Artırılması”, “Endüstriyel Simbiyoz” ve “Kırsalda Ekonomik Kalkınma” alanlarında toplam 16 milyon TL hibe verilecek.
Toplam 8 milyon TL bütçeli “Sektörel Rekabetçiliğin Artırılması” programının amacı, bölgede ön planda yer alan ve büyük gelişme potansiyeline sahip olan Havacılık, Savunma Sanayi, Raylı Sistemler, Teknik Tekstil, Kompozit sektörlerinde faaliyet gösteren işletmelerin üretim altyapılarının ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi yoluyla verimliliğin ve katma değerin artırılması, ithalat bağımlılığının azaltılması olarak belirlendi.
3 milyon TL bütçeli “Endüstriyel Simbiyoz” programının amacı, bağımsız işletmeleri daha sürdürülebilir ve yenilikçi bir kaynak (atık, enerji vb.) kullanımı çerçevesinde bir araya getirmek, endüstriyel kaynaklı çevresel problemlerin önüne geçerek ekonomik getiri de sağlamak olarak belirlendi.
Son olarak da toplam 5 milyon TL bütçeye sahip “Kırsalda Ekonomik Kalkınma” programının amacı ise, Bursa, Eskişehir, Bilecik bölgesinde kırsal alanlarda tarım ve sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi ve tarım dışı faaliyetler ile ekonomik çeşitliliğin sağlanarak gelir artışına katkı sağlanması olarak açıklandı.
Proje hazırlık döneminde, Bilecik ve Ajans kapsamındaki illerde bilgilendirme toplantıları, proje yazma eğitimleri de gerçekleştirilecektir.
BEBKA’nın 2018 yılı hibe desteklerinden faydalanabilmek için proje başvurularının 22 Mart 2018 tarihine kadar yapılabileceği, mali destek programlarına başvurmak için Ajansın www.bebka.org.tr adresinde yer alan başvuru rehberlerinin detaylı bir şekilde incelenmesi ve rehberlerde belirtilen proje başvuru şekline uygun hareket edilmesi gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. lefke taşıyla ilgili çalısma yapılır umarım bilecik degerii nasıl eskişhir lüle taşı yada erzurum oltu tası bilecik lefke tası mevcutt degerlendirmeliii

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam