BEBKA’DAN 32 PROJEYE TEKNİK DESTEK

BEBKA’DAN 32 PROJEYE TEKNİK DESTEK

 

BEBKA, bölgemizdeki kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların sunduğu projelere 2012 yılı Mayıs-Haziran, Temmuz-Ağustos ve Eylül-Ekim aylarını kapsayan dönemler halinde destekler sağladı. Bu 3 dönemde teslim alınan projelerden 32’si başarılı olarak destek almaya hak kazandı. Başarılı projeler arasında kurumsal gelişim, yönetim, turizm, dış ticaret, iş sağlığı ve güvenliği, mühendislik gibi çeşitli konularda eğitim ve danışmanlık alım faaliyetleri yer aldı. Teknik destek almaya hak kazanan başvuru sahipleri ile sözleşme imzalanarak projelerin uygulama ve izleme süreci gerçekleştirildi.

"DOĞRU PROJELERE DESTEĞİMİZ SÜRECEK"

Teknik Destek Programı kapsamında Eylül-Ekim destek almaya hak kazanan proje sahiplerinden birisi olan Bursa Genç İşadamları Derneği (BUGİAD) yetkilileri BEBKA ile sözleşme imzaladı.

BUGİAD Başkanı Ali Fuat Er, Dış Ticaretten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Çayhan ve diğer yetkilileri ağırlayan BEBKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Sait Cülfik “Verdiğimiz bu destekle gerçekleşecek dış ticaret eğitimi sonunda, işadamlarımızın dünya ticaretinde yaşadığı sıkıntıların çözülmesine katkıda bulunmayı ümit ediyoruz. BEBKA olarak sanayinin gelişimine katkı yapacak projelere desteğimiz sürecek” dedi.

BUGİAD Başkanı Ali Fuat Er ise, BUGİAD üyelerinin dünya pazarında daha aktif olması için önemli çalışmalara imza attıklarını, bu çalışmalar sırasında BEBKA’nın iş dünyasına verdiği destekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. BUGİAD Dış Ticaretten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Çayhan da, “Komisyon olarak üyelerimizin gelişimi için attığımız önemli adımlardan biri de Uygulamalı Dış Ticaret Eğitimi. Toplam dokuz kalemden oluşacak eğitimde dış ticaret mevzuatları ve uygulamaları, devlet destekleri, pazar araştırmaları gibi konular yer alacak” diye konuştu.

BEBKA’NIN DESTEĞİNDEN YARARLANAN KURUMLAR VE PROJELERİ

2012 yılı Teknik Destek programı başvuruları alınmaya devam edilmekte olup, Kasım-Aralık dönemlerinde alınacak başvuruların değerlendirme ve destek süreçleri gerçekleştirilecek. 

Bilecik’ten BEBKA Desteği kazanan kurumlar ve projeleri, Bilecik Sanayici ve İş Adamları Derneği-BİSİAD Üyeleri Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasına Uyumlu Hale Geliyor, Bilecik İl Dernekler Müdürlüğü-Bilecik’teki Sivil Toplum Kuruluşları için Kapasite Geliştirme Projesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bozüyük Meslek Yüksekokulu-Dış Ticarette Standardizasyon, Akreditasyon ve Sertifikasyon Uygulamaları şeklinde.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam