BELEDİYE AŞURE GELENĞİNİ SÜRDÜRDÜ

BELEDİYE AŞURE GELENĞİNİ SÜRDÜRDÜ

Belediye Başkanı Nihat Can, şehir merkezinde ve Kapalı Pazar önünde olmak üzere 3 noktada hazırlanan aşureleri, vatandaşlarımıza ikram etti.

Bilecik Belediyesi tarafından mübarek gün ve geceler dolayısıyla düzenlenen ikram programları devam ediyor.

Belediye Başkanı Nihat Can, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, Gençlik Kolları Başkanı Onur Karaman, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve vatandaşların katıldığı ikramda vatandaşlarımız, aşurenin tadına baktı.

Meclis Üyesi Şadan Turhan’ın birlik ve beraberliğimiz ile şehit ve gazilerimiz için dua etmesi ile başlayan programda, Belediye Başkanı Nihat Can ve beraberindekiler, vatandaşlarımıza aşure ikram etti.

BELEDİYE BAŞKANI NİHAT CAN: ‘’BU TÜR İKRAMLARI BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE VESİLE OLSUN AMACIYLA YAPIYORUZ’’

Belediye Başkanı Nihat Can, yaptığı kısa açıklamada; Bilecik Belediyesi tarafından uzun yıllardır gerçekleştirilen aşure ikramı geleneği ile aramızdaki birlik ve beraberliğe vesile olması amacıyla yaptıklarını belirterek; ‘’Her yıl Muharrem ayında gerçekleştirilen aşure dağıtımı geleneği bu sene de devam ediyor. Bilecik Belediyesi çarşı merkezde ve kapalı pazarda kurduğu çadırlarda vatandaşlara aşure ikramında bulunduk. Muharrem ayı birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı. Böyle özel ve güzel günleri hep beraber yaşıyoruz. Böylece, birliğimizi ve beraberliğimizi daha da pekiştirmiş oluyoruz. Bu ayın hepimize hayırlar ve bereket getirmesini temenni ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Vatandaşlar da yapılan ikramlardan duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Nihat Can ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam