• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BELEDİYE MEZBAHASİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR

BELEDİYE MEZBAHASİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR

Mübarek Kurban Bayramının yaklaşmasıyla birlikte Osmaneli Belediyesi tarafından gerekli hazırlıklar tamamlandı.  Hayvan sahiplerinin hayvanlarını daha kolay satabilmeleri, alıcıların sağlıklı ve güvenilir hayvanlarla buluşabilmeleri için Belediye tarafından yeni mezbahanın arkasındaki 7 dönümlük alan hayvan pazarı olarak ayrıldı. Alanın gerekli düzenlemeleri yapılarak kurbanlık hayvan satıcılarının hizmetine sunuldu.  Hayvan pazarında 2 yaşını doldurmamış, sağlıksız olan, sevk raporu olmayan,  dişi büyükbaş ve küçükbaş hayvan alımları yapılmıyor. Osmaneli Belediyesi ve Zabıta Müdürlüğü tarafından hayvanların giriş çıkış kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Osmaneli Belediye mezbahası bu sene de Kurban Bayramında kesintisiz hizmet verecek. Son teknolojik yöntemlerle kurulan Osmaneli Mezbahası kesim için hazır hale getirildi. Kurban kesmek isteyen vatandaşlar Osmaneli mezbahasına kaydını yaptırarak sıra numarası alabilecekler.

Osmaneli Belediyesi Veteriner Hekimi Abdullah Tetik;  “Kurban kesecek vatandaşların mezbahada kesmelerini tavsiye ediyoruz. Uzman kasap kadromuzla hijyenik ortamda İslami şartları yerine getirerek kesimler sürecektir.  Bu sene Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının aldığı kararla dişi hayvan kesimi yasaklandı. Dişi hayvan kesebilmek için Veteriner Hekimlerden damızlık değeri olmadığına dair raporu olmayanların hayvanları kesmeyeceğiz. Bu tip kurbanlık hayvan alan vatandaşlarımız buna dikkat etsinler. Ayrıca kurbanlık hayvan seçerken 2 yaşını doldurmuş olmasına, sağlıklı olmasına (tüylerinin karışık olmaması, ağzından ve gözünden akıntı gelmemesi, herhangi bir yerinden kanama gelmemesi, çok zayıf olmamasına) dikkat etsinler. Sağlık sorunu ile karşılaşan vatandaşlarımız bizleri arayabilirler. Bayram günü de şüphelendikleri et görüntüleri için muhakkak bizleri arasınlar. Çünkü hayvandan insana bulaşan hastalıklar olmaktadır. Bu hastalıkların teşhisi için 7/24 Kurban Bayramı boyunca hizmet vereceğiz.” dedi.

Belediye Başkanı YMM Münür ŞAHİN de, Osmaneli’nde vatandaşların huzurlu bir bayram geçirebilmeleri için Osmaneli Belediyesi olarak her türlü hazırlıkları yaptıklarını belirterek, “Mübarek Kurban Bayramını hep birlikte huzur ve sevgi içerisinde geçirmek için, Osmaneli Belediyesi olarak tüm önlemleri aldık ve hazırlıklarımızı yaptık. Vatandaşlarımız kurbanlarını Belediyemiz Mezbahasında huzur içerisinde kestirebilirler. Ben Belediye Başkanı olarak vatandaşlarımdan, kurbanlıklarını sağlıksız ortamlarda kesmemelerini istirham ediyorum. Şimdiden bütün hemşehrilerime hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam