“BİEYDER”’DEN ULUSAL BAŞARI

“BİEYDER”’DEN ULUSAL BAŞARI

Bilecik’te, kuruluşlarından itibaren çalışma ve faaliyetleriyle dikkat çeken Bilecik Engelsiz Yarınlar Derneği “BİEYDER”, Engelsiz Çocuk Hakları Ağı “EÇHA’nın üyeliğine kabul edildi.

Kuruluşunu, Birleşmiş Milletlerin fonladığı bir proje olan EÇHA, ulusal çapta engelli çocukların hak savunuculuğunu gerçekleştiriyor. EÇHA gibi bir projede yer alan BİEYDER, bu sayede kenti de uluslararası boyutta temsil etmiş olacak.

EÇHA’da yer alacak olan BİEYDER’in yöneticilerinden başkan yardımcısı Yücel Uğurlu, konuyla ilgili, ”Engelli Çocuk Hakları Ağı Projesi, gerek şahsi olarak gerek kurumsal olarak son derece önemsediğimiz ve üzerinde hassasiyet taşıdığımız bir projeydi. Sadece ulusal bazda değil, ulusal ve uluslararası projelerde yer alıyor olabilmek hepimizi mutlu etmekte. Engelsiz çocuk hakları bağlamında bizlere, binamıza ve iletişim araçları vasıtasıyla ulaşabilirler. Bu anlamda şehrimizi de ulusal ve uluslararası nitelik taşıyan bir projede temsil ediyor olabilmekten dolayı ayrıca memnun olduğumuzu belirtmek isteriz.” ifadelerini kullandı.

Bilecik’in iki kontenjanla temsil edildiği projenin, bir diğer temsilcisi ise Aslıhan Volkan oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam