Bilecik 1.OSB’den İftar Organizasyonu

Bilecik 1.OSB’den İftar Organizasyonu

 

Subaşı Restaurant’ta gerçekleşen iftar sonrasında 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Levent Özdağ tarafından 1. OSB’nin Nisan ayı faaliyetleri ile ilgili bir sunum yapıldı. Özdağ sunumunun başında davetlerine katılan misafirlere hayırlı Ramazanlar dileyerek yemeklerine katıldıkları için teşekkür etti. Özdağ sunumunda şunları aktardı:

“Arıtma tesisimizden çıkan katı atıkların bertaraf edilmesi, katı atık sahasına götürülebilmesi maksadıyla daha önceden kullandığımız römorklar yollara kirli atıklar ve sular bırakmaktaydı. Bunun önüne geçebilmek maksadıyla sızdırmazlık elemanlarıyla donatılmış yeni bir römork yaptırıldı, hem bölgeden giden katı atık sahasına giden sefer sayısı azalmış oldu hem de giden malzemenin güvenli bir şekilde gitmesi sağlandı.

                Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında ilimizde bulunan özürlü vatandaşlarımıza hizmet etmesi amacıyla Ford Transit marka bir araç alınarak içi tefriş edildi. Üç engelli aracının sığabileceği bir hale getirilen araç Bilecik Belediye’sine hibe edilmiştir. Ayrıca Ramazan ayı münasebetiyle Ramazan iftar çadırında 15 gün süreyle yemek vereceğiz.

                Bölge içinde temizlik ve hijyen şartlarını gerektirecek her türlü çalışma, arkadaşlarımız tarafından gerçekleştiriliyor.

                Başbakanlığın talimatıyla özürlü vatandaşların rahat kullanabilmesi maksadıyla tretuvarların düzenlenmesi durumu getirilmişti. Bu konuda örnek çalışmayı Ticaret Odası’nın önüne yaptık. Hem kapı girişlerinde hem fabrikaların peyzaj çalışmaları sürekli bir şekilde devam etmektedir.

                Elektrikle ilgili çalışmalarımız var. Bunlardan ilki platformlu araç ekipmanlarının yenilenmesi. 2010 yılında alınıp tefriş edilen fakat alındığı günden bu yana birkaç defanın dışında kullanılamayan elektrikli platform aracımız mevcuttu. Kullanılamamasının başında seçimin doğru yapılmamış olması ve emniyet tedbirlerini tam olarak yerine getirememesidir.

                Elektrik hatlarının yer altına alınması ile ilgili kadastral çalışmalar yapmaktayız. Burası 1982 yılında kurulmuş eski bir organize sanayi bölgesi ve mevcut hatlar o dönemin şartlarına göre yapılmış hatlar. Bölgemizdeki yapılaşma ve yapılanmadan dolayı mevcut olan kesitler mevcut hatları kaldıracak durumda değildir. Bununla ilgili olarak elektrik hatlarının yenilenmesi ya da yer altına alınması gibi bir seçeneğimiz söz konusuydu. Bununla ilgili çalışmalar yürütüyoruz. 

Bölgemizin içerisinde kapalı devre kamera sisteminin kurulması işlemi gerçekleştirilmiştir. Daha önceki yönetim tarafından başlanılmış olan konuyla ilgili revizyonlar söz konusudur. Zira daha önce seçilen kamera sisteminde döner tip kameralar kullanılmış. Döner tip kameralar dönme esnasında döndüğü tarafa kayıt yapamıyordu. Ayrıca harekete duyarlı olmayan kameralar seçilmişti. Bunu bertaraf edebilmek maksadıyla her yönü alabilecek şekilde sabit kameralarla desteklenerek her tarafın kontrol edilmesi sağlanmıştır. Bu sistem, Pazartesi günü devreye girecektir.

                OSB’ye su taşıyan TM1 ve TM2 istasyonlarımız söz konusudur. TM1 su istasyonu, İstasyon bölgesinde hızlı trenin geçeceği alandadır. TM2 istasyonumuzda Kent Ormanı’nın içindedir. TM1’den TM2’ye su şarj edilmekte buradan da Beşiktaş’taki su depomuzdan buraya nakli sağlanmaktadır.

                Nisan ayında yapılan genel kuruldan sonra Organize Sanayi Bölgesi’ne aldığımız ilk kararlardan birisi tasarrufa yönlendirmek, katılımcımızın ve sanayicimizin güvenine mazhar olmak için en iyi şekilde hareket etmek oldu. Bunun için harcamaların kısılması tasarrufun arttırılması konusunda büyük yol kat ettik.

                Yönetim kurulunun değişikliği ile birlikte organizasyon yapısında da bazı değişikliklerimiz söz konusu oldu. Organize Sanayi Bölgesi Genel Koordinatörlüğü’ne Fadıl Gönenli geldi.

                Mevcut web sayfamızın bizi temsil etmediğini düşündüğümüz için yeni bir web sitesi hazırlama çalışmaları yapıyoruz.

                Gelişmenin olabilmesi için sadece sanayinin değil sanayiyle birlikte bilginin de olması gerekiyor. Bilginin kaynağı üniversitelerdir. Üniversitelerle işbirliğinin yapılabilmesi için yönetimimiz göreve geldiği ilk günden beridir araştırmalarını ve çalışmalarını devam ettirmektedir. Bunun nihayetinde de öncelikli olarak bölgemizde bulunan bizlere hem yakınlığı hem de kadrosuyla hizmet edebileceğini düşündüğümüz Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’yle bir platform üzerinde çalışmaktayız. Üniversite sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hususunda üniversitenin ve bilginin sanayicinin hizmetine sunulması maksadıyla artı sanayicimizin ihtiyacı olan devlet desteklerinin TÜBİTAK projeleri gibi projelerde yer almasını sağlamak maksadıyla çalışmalarımız olanca hızıyla devam edecek. En kısa sürede bu platform işler, yaşar bir hale getirilecektir.” ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam