Bilecik ANDA faaliyetlerine başladı

Bilecik ANDA faaliyetlerine başladı

ANDA Kardeşe Vefa Derneğinin Bilecik İl Temsilciği açıldı.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyularak, ANDA Genel Başkanı Okan Tosun’un katılımıyla gerçekleşti.

ANDA Genel Başkanı Tosun’un katılımıyla gerçekleşen toplantıda, İl Temsilcisi olarak göreve Kadir Esat Kısacık getirildi.

Kısacık, Bilecik’e ve tüm ANDA ekibine hayırlı olması dileğinde bulunarak, mazlumun ve mağdurun her zaman yanında olacaklarını söyledi.

ANDA Kardeşe Vefa Derneği Nedir…

Anda Kardeşe Vefa Derneği 2014 yılında bir grup gönüllünün Türkmendağı ve civar bölgelerinde ki mazlum ve mağdur kardeşlerimize insani yardım malzemeleri götürmesi ile başlamış bir harekettir. Daha sonraları yapılan duyurular sonucunda sosyal medyanın da büyük etkisi ile binlere ulaşan bir göllüler ağı kurmuş olduk.2016 yılında resmiyet kazanmış olan Anda Kardeşe Vefa Derneği tamamen gönüllülük esaslı çalışan ve yardımı değil ‘’Vefa’’ yı şiar edinmiş bir dernektir. Anda eski Türkçede ( Göktürkçe) kan kardeş anlamına gelmektedir. Derneğin Merkezi Ankara’da olup Bursa, Sivas, Afyon, Kahramanmaraş, Tekirdağ, Manisa, İstanbul , Batman, Elazığ, Erzincan , Diyarbakır, Şanlıurfa ve Bilecik gibi illerde resmi temsilcilikleri olup daha onlarca ilde ise gönülleri bulunmaktadır. Ayrıca Dernek Bünyesinde birde Arama Kurtarma faaliyetleri de bulunmaktadır. Yaklaşık bir yıldır Bursa Merkezli olarak çalışan Arama Kurtarma ekibi sayısal ve envanter anlamında bölgenin en seçkin ekipleri arasında yerini almış olup son dönemde Bursa civarında bulunan bütün yangın, sel, kayıp v.b olaylarda yerlerini almış olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam