• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK BELEDİYESİ 2016 YILINA DEV PROJELERLE GİRİYOR

BİLECİK BELEDİYESİ 2016 YILINA DEV PROJELERLE GİRİYOR

“Milletimizin teveccühüyle tekrar iş başına gelen hükümetimiz ile ''2023 hedefine durmak yok yola devam'' diyoruz” ifadelerinde bulunan Başkan Yağcı Bilecik’in ; Tarihi ve Kültürel Değerleri, Doğal Güzellikleri, Hergün Büyüyen Ekonomisi ve  Turizmdeki Varlıkları ile 2023 Türkiye'si hedefine hazır olduğunu dile getirdi.

Başkan Yağcı 2016 yılı için hazırlanan projeleri şu şekilde sıraladı:

KATLI OTOPARK SİSTEMLERİ

Kent merkezinde trafiğin yoğun olduğu alanlarda kuracağımız Katlı Otopark sistemleriyle otopark sorununu yerinde çözeceğiz.Taşınabilir olma özelliği ile büyük faydalar sağlayacak otopark sistemleri, şehir insanı ve sürücülere birçok alanda kolaylıklar sağlayacak.

EĞİTİM BİLİM VE DENEY MERKEZİ

Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Nabi Avcı'nın da onay verdiği ve desteklerinin olacağı müjdesini verdiği ''Bilecik Belediyesi Eğitim ve Deney Merkezi'', çocuklar için hem eğlenceli, hem eğitici, hem de bilimsel deneylerin yapılabileceği bir bilim merkezi olacak.

Çocukların zararlı alışkanlıklar yerine faydalı uğraşlar bulacağı bilim ve deney merkezi, Bilecik'in bilimdeki yeni yüzü olacak.

BEŞİKTAŞ MAHALLESİ SPOR KOMPLEKSİ

Kentimizin sportif ve kültürel aktivitelerine katkıda bulunurken, bitkilendirilmesi ve yeşil alanlarımızın miktarını arttıracak şekilde, halkımıza yeşil ve sağlıklı ortamlarda spor yapma imkanı sağlağayacağız.Mahalle sakinleri için cazibe merkezi olacak spor ve yaşam alanında çocuklar ve gençler, yeni spor alanlarında yapacakları sportif aktivitelerle, geleceğe daha sağlıklı adım atmış olacaklar.

ERTUĞRULGAZİ PARKI ( ESKİ HARFİYAT ALANI )

Ertuğrul Gazi Mahallesi'nde bulunan eski hafriyat alanı üzerine yapılacak olan Ertuğrul Gazi Parkı'nda tenis, basketbol, voleybol, futbolgibi birçok spor aktivitesinin yapılabileceği alanlar ile dış mekan spor aletleri, yeşil dinlenme alanları, süs havuzları ve kafe ve dinlenme alanlarıyla mahallemizin sağlıklı yaşam alanlarından biri olacak.

SAĞLIK VE TERAPİ MERKEZİ

Bilecik'e sağlık alanında büyük katkılar sağlayacak olan merkezde, Türk Hamamı, Fin Hamamı, SPa-masaj salonu, Sauna, Soyunma ve Dinlenme Odaları, Yüzme Havuzu, Fittness Center, Vitamıin Bar, Engelliler için Fizik ve Tedavi Birimi, Engelli Kür Havuzları, Kafeterya ve Doktor Odaları bulunacak.

HANIMLAR KAHVESİ

Kadınlara değer veren Bilecik Belediyesi tarafından şehrimizin çeşitli noktalarına, yapılacak olan ve sadece bayanlara yönelik hizmet veren, içerisinde çalışan personelin bayanlardan oluştuğu, ''Hanımlar Kahvesi'' bayanlar için güzel bir buluşma noktası haline gelecek.

ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PİSTİ

Mimari yapısıyla göz dolduran,  ilimizin coğrafi koşullarına uygun dizayn edilerek, inişli ve yokuşlu yapısıyla diğer eğitim pistlerinden ayırt edici özelliklere sahip olacak olan, Çocuk Trafik ve Eğitim Pisti, çocuklara hem trafik kurallarını öğretecek, hem de ailece keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak.

YENİ KENT MEYDANI (SEVEN ÇARŞI PROJESİ)

15 dönüm alanda mevcut otobüs terminali üzerine inşa edilecek yeni kent meydanı; ticaret alanları, alışveriş merkezleri, kent meydanı, otopark alanları eğlence ve dinlenme   alanlarıyla bölgenin 2. büyük meydanı haline gelecek.

YÖRESEL ÜRÜNLER ÇARŞISI

Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali yanında yapılacak ve ilimizde,  şehrimize ait yöresel ürünler ile el işlerinin satılacağı Yöresel Ürünler Ticaret Merkezi, ilimizin birçok alanda tanıtılmasını sağlamakla birlikte, ev hanımlarına gelir kaynağı olacak.

TELEFERİK

Bilecik'in engebeli coğrafyasında mevcut turistik alanlara ulaşımı kolaylaştıracak ve aynı zamanda ilimize prestij kazandıracak olan teleferikler, zengin kültürümüz ve geçmiş tarihimiz arasında yolculuk yapma imkanı verecek. 4 istasyondan oluşacak olan ve şehre vizyon katacak proje ile Şelale Park, Kent Ormanı, Şeyh Edebali Türbesi ve Akasya Altı birbirine bağlanacak.

EDEBALİ VADİSİ AÇIK HAVA MÜZESİ

M.Ö. 3000'lü yıllara dayanan geçmişiyle tarihe ışık tutan, Kuruluş ve Kurtuluş'un şehri Bilecik'te, tarihi dokuyu yeniden gün yüzüne çıkararak, Edebali Vadisi üzerinde bulunan arkeolojik kalıntılar, tarih gün yüzüne çıkarılarak, adeta açık hava müzesi şeklinde, gelen turistlere zamanda yolculuk fırsatı yaşatacak.

BİLGİ EVİ

Teknoloji ve Bilgi Çağındaki gençlerimizin bilgiye, en verimli şekilde ulaşmalarını sağlayacak, kendilerine ait sosyal alanlar ve son teknolojik materyallerle donatılmış Bilgi Evi'nde, profesyonel teknik uzmanlar rehberliğinde, bilgiyi üreten bir gençlik yetişecek.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Bilecikspor – Başkanım seni çok seviyoruz ALLAH a şükür.bizim kanayan yaramız BİLECİKSPOR bu takım amatörde sürünüyor yardım elini uzat bu takıma maddi manevi.OSMANLI bu toproklardan dogdu BİLECİKSPOR da bubtopraklardan tekrar dogsun adından söz ettirsin.küçük şehrin takımına bak desinler.artık ytr biz BİLECİKSPOR U en yukarda görmek istiyoruz.sen baba adamsın BİLECİK senınle gurur duyuyor bu takımada bir destek ver artık.kaynak gelir olucak bişeyler yap tesis yap ALLAH rızası için yap artık

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam