BİLECİK BELEDİYESİ İFTAR EVİ HİZMETE BAŞLADI

BİLECİK BELEDİYESİ İFTAR EVİ HİZMETE BAŞLADI

Hayırsever kişi ve kuruluşların da destekleriyle hizmete giren iftar evinde vatandaşlara, ilk iftarda, mercimek çorbası, tavuk sote, pilav, tulumba tatlısı, hurma ve su ikram edildi.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, iftar öncesi yaptığı incelemelerde Ramazan boyunca hayırsever kişi, kurum ve kuruluşların katkılarıyla iftar sofralarının daha da anlam kazandığını belirten Başkan Selim Yağcı, vatandaşların önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da iftar evine ilgi göstereceğinidile getirdi.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI: ''AMACIMIZ BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAMAKTIR''

Önceki yıllarda her gün 500 kişiye verilen iftarı bu yıl 600 kişiye çıkardıklarını bildiren Başkan Selim Yağcı, şunları söyledi:

"Amacımız birlik ve beraberliği sağlamaktır. Hijyenik ve sağlıklı koşullar altında vatandaşlarımız yemeklerini alıyorlar. İhtiyaç sahipleri, iftar saatinde evlerine yetişemeyenler, öğrenciler, birlik ve beraberlik içerisin de oruç açmak isteyenler ve yolcular, iftarda bir araya gelerek birlikte dua ederek toplu şekilde orucunu açıyor. Bu yıl bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Mahallerimizde iftar düzenleyeceğiz. Halkımızla mahallerde bir arada olacağız. Her mahallemizde gerçekleştireceğimiz iftar etkinlikleri ile birlik ve beraberliği sağlamaya çalışacağız. Sevgi, bereket, dostluk, hoşgörü ve kardeşlik ayı Ramazan'ın tüm yurttaşlarımız için hayırlı geçmesini dilerim"  (Bilecik Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam