Bilecik Belediyesi’nden Müzik Şöleni ve Sertifika Töreni

Bilecik Belediyesi’nden Müzik Şöleni ve Sertifika Töreni

Gecede Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın tanınan ve sevilen fotoğrafçısı Ertan İşlek de, bağlama ve oturak kurslarına katılarak 2 dalda sertifika aldı.

Sertifika töreninde konuşan Başkan Yağcı, “7’den 70’e, doğumdan ölüme kadar insanımızın hangi noktada neye ihtiyacı var ise, Belediye Başkanlığı olarak halkın yanında oluyoruz.

Belediyemiz tarafından yıl boyunca büyük emeklerle çalışarak oluşturulan müzik kursları sertifika törenine gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ediyorum. Bu akşam her şey yerli malı olan bir etkinliği izliyoruz. Aslında şehrimizde un var. Şeker var. Yağ var. Helvayı yapma noktasında gerekli mahareti istenilen oranda gösteremedik. İşte bizler Belediye Başkanlığı olarak genç kardeşlerimize bu imkanı sağlamanın ve bunun karşılığında gençlerimizden bu performansı almanın bu akşam haklı mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Öncelikle bizlerle inanarak, güvenerek çocuklarınızı bizlere gönderdiğiniz için tüm ailelere teşekkür ediyorum. Gerçekten gayret göstererek hocalarının gösterdiği o beceriyi ve eğitimi alarak bu akşam böyle bizlere güzel anları yaşattıkları için çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu gençlerimizin yetişmesinde katkı sağlayan hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Belediye Başkanlığı bünyesinde bu organizasyonu yapan başta Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olmak üzere onun çok değerli personellerine çok teşekkür ediyorum. Burada oluşan bu güzellik yakın zamanda bu ayın sonlarına doğru hizmete sunacağımız Şeyh Edebalı Kültür ve Kongre Merkezindeki çalışma ortamları ile daha da güzel başarılara imza atacaklardır. Bundan sonra 80 – 100 değil daha fazla gencimizin müzik ve diğer eğitimleri görme noktasında gerekli alt yapıyı ve çalışmayı oluşturacağız.

Bir şeyin gerçekleşmesi için bir mekan lazım. Bir insan lazım ve bir de alet lazım. Çok şükür başarılı becerikli insanımız var. Mekan ve alet noktasındaki sıkıntıları Bilecik Belediyesi olarak zaman içerisinde gideriyoruz ve halkımıza layık olan hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Bizler 7’den 70’e, doğumdan ölüme kadar insanımızın hangi noktada neye ihtiyacı var ise, Bilecik Belediye Başkanlığı olarak `bu bizim görev alanımız değil, bizi ilgilendirmez` demeden her noktadaki ihtiyaca cevap vermenin çabası ve gayret içerisindeyiz. İşte görüyorsunuz, müzik alanında kursların açılması noktasında ilk olarak belediye akla gelmeyebilir. Ama yapılan çalışmaların güzel sonuçlarını görüyorsunuz. Bu akşamı güzel ve gayretleri ile bizlere sunan ve sertifika almaya hak kazanan gençleri kutluyorum.”

Gecede, Belediye Kültür Sanat personeli Yalçın Yıldız yönetiminde, Bağlama dalında Ayhan Çil, Ney dalında Yusuf Dail ve Gitar dalında Abdullah Uğur Özçelik'in çalıştırdığı öğrenciler hazırladıkları eserleri sundular. Ardından Bilecik Belediyesi Oturak ve Meşk ekibi Bilecik türkülerini söyledi. Daha sonra Bilecik Belediyesi Halk oyunları ekibi bir gösteri sergiledi.

Program, Başkan Yağcı’nın, katılımcılara sertifikalarını vermesi ve beraber fotoğraf çektirmesiyle son buldu.

Cumhuriyet Meydanı`nda düzenlenen Müzik dinletisi ve sertifika törenine, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin Topsoy,  Başkan Yardımcıları Abdullah Tetik, Kadri Şentürk, Bilecik Belediyesi İç Denetçi Kasım Uyar, ve çok sayıda davetli katıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam