BİLECİK BELEDİYESİ’NDEN PATİLİ DOSTLAR İÇİN CANLI YAYIN

BİLECİK BELEDİYESİ’NDEN PATİLİ DOSTLAR İÇİN CANLI YAYIN

Bilecik Belediyesi’nin bu sabah Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezi’nden yaptığı canlı yayın ile barınakta tedavi ya da rehabilitasyona alınmış canların son durumları vatandaşlar ile paylaşıldı.

Yapılan canlı yayında hayvanların durumlarının gayet iyi olduğu ve bakımlarının eksiksiz yapıldığı görüldü. Canlı yayında açıklamalarda bulunan Bilecik Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğünden bir görevli, “Köpeklerimizin bulunduğu alanda günde 3 sefer temizlik, 2 sefer de yemleme yapılır. Hayvanların güzel bir şekilde bakımını yapıyoruz. Kedi ve köpeklerimizi burada fazla tutamıyoruz. Onları burada tutsak etmek ve yaşam alanlarından koparmak hem yanlış hem de 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği mümkün değil. Biz burada hayvanları tedavi ve rehabilite ediyor, sonrasında kısırlaştırıp yaşam alanlarına geri bırakıyoruz. “ ifadelerini kullandı.

“HASTANELERDE UYGULANAN SİSTEMİ BARINAĞIMIZDA UYGULUYORUZ”

Barınakta sağlığa daha uygun olduğu için epoksi zemin kaplama yaptırıldığını belirten görevli, “Epoksi yaptırmamızın sebebi mikrop tutmaması ve hayvanların mikroptan arındırılması. Hastanelerde uygulanan bir sistemi barınağımızda uyguluyoruz. Hayvanlarımızın soğuk havalarda üşümemesi için ısıtıcılarımız mevcut. Hayvanlarımız soğuk havalarda sıcak barınaklarında kalıyorlar. Ameliyathanemizin de tam teşekküllü bir hayvan hastanesindekinden farkı yok. Vatandaşlarımızdan görmeden ön yargılı davranmasınlar. Barınağımız ziyaretçilere her zaman açıktır, gelip görebilirler.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Dağda bayırda köyler de başı boş köpekler ne olacak.Çakala tilkiye yem oluyor bunları da bir görseniz. Göstermelik on onbeş hayvanı kime gösteriyorsunuz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam