• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK EMİTT’TE DİRİLİŞ RÜZGARI ESTİRDİ

BİLECİK EMİTT’TE DİRİLİŞ RÜZGARI ESTİRDİ

Dünyanın en büyük 5. fuarı olarak adlandırılan   EMITT 2018 Turizm Fuarında, Dirilişin Şehri Bilecik rüzgarı esti.

Bilecik Valiliği, Bilecik, Bozüyük  Osmaneli, Vezirhan, Söğüt Belediyeleri ile İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ortaklığında düzenlenen 22. Uluslarası EMİTT 2018 Turizm ve Tanıtım Fuarında açılan Bilecik ve ilçelerine ait standlar büyük ilgi gördü.

Dirilişin Kuruluşun ve Kurtuluşun Şehri Bilecik Osmanlı Temalı Bilecik Standında; El sanatlarından Yöresel Ürünlere, Tanınmış Simalardan, Tanıtım Faaliyetlerine kadar birçok konuda kendini ön planda hissettirdi.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:”İLİMİZ VE İLÇELERİMİZ İLE BİRLİKTE DİRİLİŞİN ŞEHRİ BİLECİK’İ TANITTIK”

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Eski Vali ve Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, ile birlikte birçok il ve ilçe belediye başkanı ve yöneticileri ile kurum ve kuruluş temsilcisinin katıldığı fuar hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:

”Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluş’un Şehri Bilecik ve ilçeleri olarak, el ele gönül gönüle ilimizi fuarda tanıtma imkanı bulduk. İlimiz ve Bozüyük, Söğüt, Osmaneli ilçesi ve Vezirhan beldemizle birlikte ilimizin sahip olduğu değerleri bir kez daha gösterdik. Ben bu anlamda fuara  destekleri dolayısıyla başta Valimiz Tahir Büyükakın ve belediye başkanı arkadaşlarımıza, BEBKA’mıza ve bütün il ve ilçe belediye çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. İl, ilçe ve beldelerimiz ile birlikte fuarda Dirilişin şehri Bilecik’imizin adını duyurduk” ifadelerini kullandı.

Son zamanlarda yapılan turizm yatırımları ile ön plana çıkan şehrimiz Dünyanın en büyük 5. fuarı olarak adlandırılan EMİTT Fuarında da yatırımların ve çalışmaların beklentilerini karşılıyor. Bu yıl Bir Milyon Turist Ağırlamayı Hedef Alan Bilecik; gerek İnanç turizmi gerek alternatif turizm rotaları gerek gastronomi gerekse etnografik yapısı ile seçkin bir destinasyon haline gedi.

BİLECİK VE İLÇELERİ BÜTÜN DEĞERLERİ İLE FUARDA YER ALDI

Bilecik ve ilçelerinin sahip olduğu güzellik ve değerler ile bulunduğu fuarda ayrıca Bilecik Belediyesi olarak tescilli ürünlerden yöresel el sanatları hediyelik eşyaları, 700 yıllık Osmanlı Şerbeti ve kabak, nar, ayva lokumları, bilecik bezi, Kayı Parası, Hologram Tanıtım Filmleri, Bilecik Tanıtım Ekipmanları, Alp ve Haymeana kıyafetleri ile yer alırken, Söğüt Belediyesi tarafından Ertuğrulgazi Türbesinde Nöbet Tutan Alpler yer aldı.

Bozüyük Belediyesi tarafından Bozüyük’lü olan ve Çocuklar Duymasın Dizisinin Çaycı Hüseyin Karakterini Canlandıran Alparslan Özmol fuarda büyük ilgi görürken, Bilecik Belediyesi organizasyonunda fuarda yer alan Yörük Kıyafetli Kızlar da yer aldı.Fuar 28 Ocak Pazar Gününe Kadar İstanbul TUYAP’ta gelen misafirlerini ağırlamaya devam edecek.


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam