• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bilecik Emniyet Müdürlüğü’nden Emniyet Kemeri Uyarısı

Bilecik Emniyet Müdürlüğü’nden Emniyet Kemeri Uyarısı

 

Bilecik Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları emniyet kemeri kullanması konusunda uyardı. 
İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, her yıl binlerce vatandaşın trafik canavarı kurbanı olduğu, binlerce kişinin yaralanıp sakat kaldığı ve büyük maddi kayıplar yaşandığı kaydedildi. 
Karayolunu kullanırken trafik kurallarına mutlaka riayet edilmesi ve can güvenliği için emniyet kemerinin kullanılması gerektiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 
''Emniyet kemeri, ulaşım araçlarında yolcuların güvenliklerini sağlamak üzere otomotiv üretici firmaları tarafından hazırlanan ve insanların ulaşımları esnasında can güvenliklerinin sağlanması amacıyla kullanılan düzenektir. Kullanılmadığı takdirde kaza anında sürücü ve yolcuların başlarını arabanın ön paneline, yüzlerini ya da göğüslerini direksiyonuna, vücutlarını kapılarına ya da tavanlarına çarpmakta, çarpmanın etkisiyle arabadan fırlamakta, göğüs kemikleri ile ve kaburgalarında kırıklar oluşmaktadır. Doğru takılmış bir emniyet kemeri, çarpma etkisiyle vücutta meydana gelen sarsıntının kademe kademe azalmasını sağlayıp, çarpma etkisini vücut yapısındaki en güçlü noktalara yönelterek, koltuktan fırlamayı engelleyip, hassas ve en önemli organların yer aldığı kafa ve omuriliğin herhangi bir yere çarpmasını önleyerek insan bedenini korumaktadır. Emniyet kemeri kullanmıyorsanız, 30 kilometre hızda çarptığınızda bile, ağır yaralanma riski çok fazladır. Emniyet kemeri takmamış yaralıların yüzde 70'i, 50 kilometreden daha düşük bir hızda yol alırken yaralanmıştır. 50 kilometre hızdaki bir çarpmanın, 4. kattan düşmeyle eşdeğerdir.'' AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam