• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK EMNİYET ŞEHİT AİLELERİ İÇİN YEMEK DÜZENLENDİ

BİLECİK EMNİYET ŞEHİT AİLELERİ İÇİN YEMEK DÜZENLENDİ

Programın açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, “Ülkemizin huzur ve güvenliği, vatandaşımızın malının canının  korunması, kamu düzenini tesisi edilmesi için gecesini gündüzüne katarak fedakarca görevini yapan Emniyet teşkilatımızın 174. Yıldönümünü kutlamaktan onur duyuyoruz. Emniyet teşkilatı, hukukun üstünlüğüü, insan haklarına saygılı bir şekilde özgürlük ve güvenlik ince çizgisine özen göstererek 24 saat gece ve gündüz görevini yapmaktadır. Biz, arkadaşlarımla birlikte bu görevi yaparken elimizden gelen azami kuvveti göstermekteyiz. Bu hususta da vatandaşlarımızdan, başta Sayın Valimiz olmak üzere diğer yetililerden her zman gerekli desteği gördük. Polislik cansiperane görev yapmayı, canını sakınmadan görevini ifa etmeyi gerektiren bir gönül mesleği. Dolayısıyla bu fedakarlıkta memur arkadaşlarımızla birlikte onların cefakar eşleri ve çocukları da önemli bir katkı sunmuşlardır. Onlara da teşekkür ediyoruz.

Öncelikle polis arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 3 yıllık burada bulunduğum süre içerisinde gözlerini budaktan sakınmadan disiplin anlayışı içerisinde örnek bir görev anlayışı sundular. 174 yıldır vatandaşının hizmetinde olan polis teşkilatı, kıyamete kadar ülkemizde görevini aynı kararlılıkla yapmaya devam edecektir. Bundan hiçkimsenin kuşkusu olmasın. Ben, teşkilatta 40’ıncı yılımı tamamlıyorum. Bundan sonra gelecek genç arkadaşlarımız teşkilat geleneğimizi önümüzdeki yıllara taşıyacaklar ve  daha ileri bir seviyeye ulaşacaklardır.
Polis, 15 Temmuz’da vatandaşına karşı olan görevini , ülkesine karşı olan sorumlulğunu yerine getirmiştir. Bundan sonra da her zmaan bu görevi gözümüzü sakınmadan şehitler ve gaziler vererek yerine getireceğimizden zerre kadar hiçkimsenin kuşkusu olmasın. Yalnız polis değil, ülkemizin her bir ferdi bu topraklarda ilelebet kalabilmek için büyük fedakarlıkları yerine getirmek zorundadır. Türklerin Anadolu serüveni bin yıl önce başladı, bin yıldır mücadele ile devam ediyor. Bundan sonraki binli yıllar da bundan farklı olmayacaktır. Biz polis olarak bu azim ve kararlılığımızı şüphesiz sonuna kadar yerine getireceğiz.

Bilecik Emniyet Müdürlüğü’nün özellikle inşaat alanında  ihtiyaçlarını karşılama konusunda, her türlü katkıyı sunan işadamlarımıza da teşekkür ediyorum.  Ayrıca Muhtarlarımıza da ayrıca bir teşekkür etmek istiyorum. Muhtarlarımızla birlikte vatandaşımıza daha iyi bir hizmeti nasıl sağlayabilirizin arayışı içerisinde olduk. Biz Bilecik Emniyet Müdürlüğü olarak 750 personelimiz, 60 bekçimiz ile birlikte daima daha iyi ve güzeli yapmanın peşindeyiz. Bu konuda vatandaşımızın da katkılarını bekliyoruz. Bizler vatandaşlarımız için varız.

Vali Bilal Şentürk ise Türk Polis Teşkilatının 174 yıllık dev bir teşkilat olduğunu dile getirerek “ Dünyadaki diğer ülkelere baktığımızda sahip olduğu insan gücü, teknik kapasite ve fedakarlık duygusuyla beraber gurur duyacağımız bir teşkilat haline gelmiştir. Ülkemizin özellikle iç güvenliğinde karşı karşıya kaldığı tehlikeleri bertaraf etme noktasında yaptıkalrı ile kapasitesini ortaya koymuştur ve bundan sonra da koyacaktır. Sağlıklı bir toplumun tesisi her şeyden önce güvenliğin tesisi ile mümkün olabilir. Çok şükür ki memleketimizin her karış toprağında devletimiz bir alan hakşmiyeti sağlamışi olup, insanımızın huzur ve güven içerisinde hayatını idame ettirebilmesi için her türlü tedbiri almaktadır. Her şeyden önce bu teşkilatın mensubu olmak çok büyük bir onur ve gururdur. İnsanların güven içerisinde yaşayabilmesini sağlamak çok büyük bir hizmettir. Bu hizmeti sunan teşkilartımızın her kademesindeki arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.”dedi.
Program sonunda faaliyet alanları itibari ile İl Müdürlüğüne katkıları bulunan; İl Özel İdare Genel Sekreteri Halis Nalbant’a , BİEN Seramik İş Geliştirme Müdürü Nevrettin Şenyayla’ya, Türe Kardeşler İş Makineleri Yetkilisi  Mehmet Türe’ye, Mehmet Kızıl’a, Cengiz Çevik’e, Selami Çınar’a, Hakan Kaynakoğlu’na, Ahmet Sırma’ya, Kazım Başaran’a, Murat Işık’a, Ayhan Ersoy’a, Düzağaç Kalkındırma Kooperatifi  Başkanı  Emin Bayrak’a, Demir döküm AŞ Üretim Müdürü Habibullah Adanur’a, AYA Madencilik Yetkilisi Erdal Kadayıfçı’ya, Vitra Karo Yetkilisi Erdinç Evren’a, Silkar Madencilik Yetkilisi Halil Altınay’a teşekkür plaketleri takdim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam