BİLECİK, EROL MÜTERCİMLER’E ATEŞ PÜSKÜRDÜ

BİLECİK, EROL MÜTERCİMLER’E ATEŞ PÜSKÜRDÜ

 ”Bu Davranış Ülkemize Yönelik Kötü Emel Sahiplerinin Değirmenine Su Taşımaktadır”

Bilecik’te Önder ve sivil toplum kuruluşları, İmam Hatip Liseleriyle ilgili yaptığı açıklamasını ardından ülke genelinde de büyük tepki alan Erol Mütercimler’e ateş püskürdü.

Bilecik Adalet Sarayı önünde toplanan İmam Hatip Mezurları Derneği (ÖNDER) üyeleri, katıldığı bir televizyon programında İmam Hatip liseleri’ne yönelik sözleri nedeniyle, Mütercimler hakkında, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama” fiillerinden suç duyurusunda bulundu.

Mütercim’lere bu haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep eden grup adına basın açıklamasını okuyan İmam Hatipler Derneği Başkanı Mehmet Turhan, katıldığı programda Erol Mütercimler’in, imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak aşağıladığını vurguladı.

Turhan, şöyle devam etti:

”Suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi, televizyonun youtube kanalı üzerinden videoya hala ulaşılabiliyor olması ise üzüntümüzü arttırmıştır. İmam hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. 69 yıldır eğitim hayatına devam eden imam hatip okulları ülkemiz, milletimiz ve medeniyetimiz için çok değerli, alimler, doktorlar, mühendisler, edebiyatçılar, siyasetçiler ve devlet adamları yetiştirmiştir. Bu isimler dün olduğu gibi bugün de ülkenin dört bir yanında hizmet vermektedir.

Bugün, çocuğunun hem dini ilimler hem de fen bilimleri eğitimi alması, günün gerektirdiği becerilerle donanması için ailelerin ve gençlerimizin tercihi imam hatip liseleri olmaktadır. Son yıllarda program çeşitliliğine giden okullarımız öğrenciler için cazibe merkezi olmuştur. İmam hatiplilere yöneltilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı-küçük düşürücü ifadeler, sadece bu camiayı değil Türkiye’yi, 83 milyonluk ülkemizi, birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır. Ayrışma ve kamplaşmayı körükleyenler bilmelidirler ki, bu davranış ülkemize yönelik kötü emel sahiplerinin değirmenine su taşımaktadır.

İşte bu gerekçe ile camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan Mütercimler hakkında kamu davası açılmasını ve bu iftiralarının yanına kar kalmamasını istiyoruz. Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına; ülkemizi, milletimizi, çocuklarımızı, bugünlerimizi ve yarınlarımızı hedefeyen bu tür davranışların cezasız kalmayacağına inanıyoruz. Biz biliyoruz ki, adalet yerini bulacak ve bir daha kimse ülkemizin güzide okulları olan imam hatiplerden mezun olanlar hakkında böyle pervasız davranışlara cüret edemeyecektir.

Son olarak okullarımızdan mezun olmanın haklı gururunu taşıyan; imam hatiplerin bu toprakların mayası, harcı, irfanı olduğuna inanan, işadamı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnaf kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.”

Etkinliğe Eğitime Destek Programı, BİHMED Bilecik İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği, Eğitim-Bir-Sen Bilecik Şubesi, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı, TÜGVA, Cihannüma, Erbakan Vakfı, Muradiye Bilecik Şubeleri ve Bilecik Sinoplular Derneği üyeleri de destek verdi.

Açıklamanın ardından dernek üyeleri, adliyeye giderek Erol Mütercim hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Şimdi dogruyu soylemek lazım. Birçok dindar aile çocuklarini imam hatibe kayıt ettirmiyor. Neden ? Çünkü bu okullarda dünya ile entegre olacak eğitimler veremiyor. Dar görüs açısıyla yetiştiriliyor cocuklarr. Elinize vicanınıza koyun bir fen lisesi eğitimi ile bir tutulabilir mi? Eğitim seviyesi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam