BİLECİK GENÇ KANATLAR, MODEL UÇAK EĞİTİMİ ALDILAR

BİLECİK GENÇ KANATLAR, MODEL UÇAK EĞİTİMİ ALDILAR

Bilecikli Genç Kanatlar, Eskişehir’de Model Uçak ve Dron eğitimi alarak eğitimlerini tamamladılar. Genç Kanatlar Bilecik’de de model uçak kurslarını açacaklarını belirtti Bilecik Genç Kanatlar Lideri Yasin Yasa  sözlerinde şunu belirtti; “ 9 sene önce Model uçak, uçabilen araçların ayrıntılara inilerek birebir taklidinin yapılmış şeklidir.Uçucu uçaklar ve pilastik uçaklar olmak üzere ikiye ayırabiliriz.Uçucu uçakların   kişiler tarafından kullanılabilmesi ve imalatını yapabilmesi için gerekli eğitimleri almış olması gerekmektedir.Plastik modeller ise normal hava araçlarının boyutlarının küçültülerek yapılmış şeklidir.Model uçaklar insanlar tarafından hobi olarak değerlendirilmektedir.

Uçucu uçakların yapımında Balsa, ıhlamur, fiberglas ve köpük gibi hafif maddeler kullanılmaktadır.Model uçakların yapımı için ülkemizde Türk hava Kurumu eğitim görevini üstlenmiştir.Kurslar ücretsizdir.Eğitim Başlangıç kursu ve Tekamül kursu olmak üzere iki aşamalı olarak sürdürülmektedir.Öğrenciler ilk olarak ATA ve Pelikan adındaki uçakların yapımında eğitilirler burada başarılı olan kursiyerler Tekamül kursunu alıp eğitimlerinde ilerleyebilirler.bu kursta da başarılı olan kursiyerler rc(radio control) eğitimi alıp daha ileri seviyede model uçakların kullanma donanımına sahip olurlar. Kurslarda başarılı olarak tamamlayan kursiyerler model uçak imalatıı gerçekleştirebilirler.

Plastik model uçaklar ise bir hava taşıtının maketleştirilme işlemiyle ilgili bir branştır. Burada  kullanılan malzemeler çok önemli olmakla birlikte kalite olarakta üst seviyede olmalıdır. Bunun için firmalar gerekli malzemeleri özenle üretmektedir.Telsiz antenleri, kuyruk numaraları, forslar, isteğe bağlı bomba ve kanat ucu tanklar modelin gerçekliğinin perçinlenmesini sağlar.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam