BİLECİK, GÖNÜLLÜYSEN SEN DE RENK VER!
admin • 5 Aralık 2015 16:05:07 
BİLECİK, GÖNÜLLÜYSEN SEN DE RENK VER!

Bilecik’te faaliyet gösteren TEGV ve TEMA sivil toplum örgütleri Kayı Plaza açtıkları stand ile hem 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü kutladılar hem de Bilecikli gönüllülere ulaştılar.

"Bütün Gönüllülerimizin Dünya Gönüllüler Günü’nü kutluyoruz."

Stand ve çalışmaları hakkında bilgi aldığımız Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Merkez İlçe Sorumlusu Ahmet Evren Erdoğan açıklamasında:“Gönüllüysen Renk Ver! Adı altında 5 Aralık 2015 Dünya Gönüllüler Günü olarak geçiyor ve 30’dan fazla ilimizde bu gün kutlanıyor. Sosyal medya gibi platformlarda farkındalık yaratma adına çalışmalar yapılıyor. Birçok sivil toplum kuruluşu “Gönüllüysen Renk Ver!”adı altında hep beraber bir görev yapıyorlar. Daha fazla gönüllüye ulaşmaya çalışıyoruz. TEMA olarak geçen sene 500.000’inci gönüllüyü kazandık. Bu sene de 600.000’i kazanmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla 5 Dünya Gönüllüler Günü bizim için çok önemli. Bütün Gönüllülerimizin Dünya Gönüllüler Günü’nü kutluyoruz. Ayrıca sosyal medyada ve radyo spotlarını takip etmelerini istiyoruz. Gönüllüysen Renk Ver! adı altında yapılacak çalışmalara katılmalarını istiyoruz. 

TEMA olarak ‘Toprağa gönüllüyüz.’

Özellikle Üniversite gençliğimiz Genç TEMA, yavru TEMA, ortaokul TEMA, ve lise TEMA’larla yaptığımız faaliyetleri sosyal medyada paylaşıyorum. Geçen sene dünya su yılıydı. Bu sene dünya toprak yılını kutluyoruz. Özellikle toprak ve iklime dikkati çekiyoruz. İklim değişikliği ve sera etkisi dünya için çok önemli Birleşmiş Milletler bu yılı toprak yılı ilan etti. Biz de TEMA olarak ‘Toprağa gönüllüyüz.’ diyoruz. Bu tür eğitim faaliyetlerimize devam edeceğiz. Herkesi gönüllü olmaya davet ediyoruz.”ifadelerini kullanırken,

 

"…yaratıcılıklarını keşfetme ve eğlenerek öğrenme modeliyle öğrenmelerini sağlamak."

Türkiye Eğitim Vakfı(TEGV) Gezici Öğrenim Birim Yöneticisi Olgun Ballı ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Bilecik’te TOKİ İlköğretim Okulu’nda ilköğretim çağındaki çocuklara etkinlikler düzenliyoruz. Geçtiğimiz Nisan ayından beri Bilecik’teyiz. Daha önce Gölpazarı İlçesindeydik. Orada Cengiz Topel İlköğretim Okulu ve Gazi Mihal İlköğretim Okulu’nda etkinliklerimizi verdik. Burada Ertuğrulgazi İlkokulundaydık, şuan Toki İlköğretim Okulundayız. Daha sonrada diğer okullara giderek ilköğretim çağındaki çocuklara etkinlikler vermeye devam edeceğiz. Bu etkinliklerin amacı çocuklar düşüncelerini rahatça dile getirebilmelerini sağlamak, özgüven kazanabilme ve kişisel gelişimlerine destek, yaratıcılıklarını keşfetme ve eğlenerek öğrenme modeliyle öğrenmelerini sağlamak.”

MEHMET SELİM SAÇTI

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ü. Savaş Baran
6 yıl önce

RENK: VER – Ankarda katıldım. bu güzellik güzel bir etkinlik yaşamakla birmemeli Bu kuruluşları Birleşmiş Milletler sürdürülebilir kalkınma hedefleri ortaklıklarında görmek çok güzel olacak Gönüllülükte gösteriken ortaklık bu büyük güzlerin el ele vererek SDG 17 den hareketle bir küresel projeye dönü örneğin katılan her kuruluş çocuk ve gençlik eğitğiminde uzmzn neden bir araya gelerek sustainable develoğment partnership alanında bir proje oluşturarak yola çıkılabilir. Halen Gençlik ve birleşmi,ş m,lletler küresel birlikteliği informal eğitim programlarının yaygınlaştırılması olabilir. her türkü şartları hazır Su Bİyolojik çeşitlilik Orman Toprak açlığı yok etmek enerji, iklim değişimü ,iklim değişimi ve gıda güzenliği programları hazır.

0
Would love your thoughts, please comment.x