• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK MERMERİNE 4 MİLYON TL DESTEK

BİLECİK MERMERİNE 4 MİLYON TL DESTEK

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı  (BEBKA) 2016 Yılı Proje Teklif Çağrısını ilan edildi.

Bu çağrı kapsamında “Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi” ve “Bilecik Mermer ve Doğaltaş Sektörü” Mali Destek Programları hazırlandı.

Bursa Eskişehir Bilecik Bölge Planı’nda bölgenin kalkınması için belirlenen gelişme eksenleri doğrultusunda özel sektör işletmelerine yönelik hazırlanan mali destek programlarına göre   “Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi Mali Destek Programı: Bu programın amacı havacılık, raylı sistemler ve savunma sanayi sektörlerindeki işletmelerin üretim altyapılarının ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi ile rekabet güçlerinin artırılmasıdır. Programın toplam bütçesi 12.000.000 TL’ oldu.

  “Bilecik Mermer ve Doğaltaş Sektörü Mali Destek Programı: Bu programın amacı Bilecik ilinde doğaltaş sektöründe faaliyet göstermekte olan işletmelerin ürünlerinin işlenmesi, enerji sarfiyatlarının düşürülmesi, katma değeri yüksek yenilikçi ürünlerin tasarlanması ve üretilmesi yoluyla rekabet güçlerinin artırılmasıdır. Programın toplam bütçesi 4.000.000 TL

Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden proje başvurusu yapmak için son tarih 2 Mayıs 2016 Pazartesi saat 17:00’. Başvuruların Ajansa fiziki teslimi için son tarihi ise 9 Mayıs 2016 Pazartesi saat 17:00 olarak belirlendi.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2016 yılı Mali Destek Programları Proje Teklif Çağrısı dönemi 22/02/2016 tarihi itibariyle başladı.  2016 yılı proje teklif çağrılarının toplam bütçesi 16 milyon TL olarak belirlendi.

 Bu çağrı kapsamındaki program başlıkları; Havacılık – Raylı Sistemler,  Savunma Sanayi ve

Bilecik Mermer ve Doğaltaş Sektörü oldu.

 Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden proje başvuruları için son başvuru tarihi 2 Mayıs 2016 Pazartesi saat 17:00 olarak belirlendi. Proje dosyalarının ajansa teslim edilmesi için son tarih ise 9 Mayıs 2016 Pazartesi saat 17:00

Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi Mali Destek Programı’nın amacı; Havacılık, raylı sistemler ve savunma sanayi sektörlerindeki işletmelerin üretim altyapılarının ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi ile yüksek katma değerli sektörlerin rekabet güçlerinin artırılması olarak belirtildi.

Bilecik Mermer ve Doğaltaş Sektörü Mali Destek Programı’nın amacı ise Bilecik ilinde doğaltaş sektöründe faaliyet göstermekte olan işletmelerin ürünlerinin işlenmesi, enerji sarfiyatlarının düşürülmesi, katma değeri yüksek yenilikçi ürünlerin tasarlanması ve üretilmesi yoluyla rekabet güçlerinin artırılması.

Toplam proje tutarı 4 milyon TL olan programın amaçları; Bilecik ilinde başta mermer ve granit olmak üzere, doğaltaş ürünlerinin işlenmesindeki verimliliğin artırılması; teknolojik ve kurumsal altyapının geliştirilmesi 2. Doğaltaş sektöründe enerji ve kaynak verimliliğinin artırılması, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaşması, atık değerlendirme, geri kazanım ve endüstriyel simbiyoz çalışmalarının gerçekleştirilmesi 3. Doğaltaş sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin insan kaynaklarının geliştirilmesi 4. Doğaltaş ürünlerinin ihracatının artırılması, sektörde markalaşmanın sağlanması ve yurtdışı pazar olanaklarının geliştirilmesi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam