Bilecik, Olimpiyatlara Yürüdü

Bilecik, Olimpiyatlara Yürüdü

 

Türkiye genelinde gerçekleştirilen “Olimpik Gün Yürüyüşü” etkinlikleri Bilecik’te de geniş katılımla yapıldı.
Yürüyüş öncesinde katılımcılara şapka ve tişört dağıtıldı. Tansiyonları da kontrol edilen katılımcılar katılım formlarını doldurduktan sonra yürüyüşe geçildi. Yürüyüş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk’un açılış konuşması ile başladı. Yapılan bilgilendirme konuşmasının ardından, antrenörlerin yönlendirilmesi ile yürüyüş başladı. Bilecik Pelitözü Göleti çevresinde gerçekleşen yürüyüşe çok sayıda insan katıldı. Saat 11.00’de başlayan yürüyüş 11.50’de sona erdi.
7’den 70’e katılımın olduğu yürüyüşün ardından proje koordinatörü Sevcan Akıncı ve diğer antrenörler tarafından katılımcılara kültürfizik hareketleri yaptırıldı. Gerçekleştirilen sporun ardından katılımcılara Bilecik İl Özel İdaresinin katkılarıyla su ve meyve ikramı yapıldı. 
Canlı müzikle gerçekleşen etkinlik ile ilgili açıklamada bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doyuk, Olimpik Gün Yürüyüşü’nün 2020 Olimpiyatlarına aday olunması sebebiyle yapıldığını söyledi ve şöyle devam etti: 
“2020’ye kadar bu etkinlikleri 81 ilimizde ve ilçelerinde yaygınlaştırmak ve halkımızın 7’den 70’e spora katılımını sağlamak. 
Etkinliğimize katılım iyi oldu diyebilirim. Ama biz daha fazlasını yapmaya çalışacağız. 500’leri 1000’lere, 1000’leri 2000’lere çekmemiz gerekiyor. Yürüyüşümüzü gayet güzel bir parkurda gerçekleştirdik. Halkımızın etkinlikten gayet mutlu olduğu görülüyor. Zaten spor mutluluğu yansıtan bir harekettir. 
İlimizde elbette ki sporun yaygınlaştırılmasını istiyoruz. Sağlık için, kendileri için, hepimiz için, ülkemiz için, gelecek nesiller için bu tür etkinlikleri sürdürmeye çalışacağız. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.”
Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürlüğü’nden koşu ile ilgili gözlemlerde bulunmak için gelen Yusuf Ziya Koç, “Yapmış olduğum gözlemlerde, koşu öncesi, koşu esnası ve daha sonrasında yapılması gereken her türlü çalışmanın yapılmış olduğunu gördüm. Bilecik halkının bu organizasyona ilgisiz olmadığını, özellikle spora yakın duran bir kesim olduğunu gözlemledim. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Ayrıca, akşam saatlerinde şehir stadında antrenörler ve müzik eşliğinde spor etkinliği yapıldığı ve tüm halkımızın davetli olduğu aktarıldı.
 
ZEYNEP KILBAHRİ
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam