• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bilecik Pomem Kalitesini Belgeledi

Bilecik Pomem Kalitesini Belgeledi

 

POMEM'den yapılan yazılı açıklamada, POMEM'in, verimliliği artırmak ve bilgili, donanımlı, teknolojik gelişmelere uyum sağlayacak meslek mensuplarının yetiştirilebilmesi amacıyla uluslararası düzeyde kabul gören ISO 9001: 2008 kalite yönetim sistemi ile ISO 22000: 2005 gıda güvenliği yönetim sistemine layık görüldüğü kaydedildi. 
 
Sürekli iyileştirme çalışmaları çerçevesinde ocak ayında ISO 22000: 2005 gıda güvenliği kalite yönetim sistemi çalışmalarına başlandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 
 
"POMEM Müdürlüğü personeli ve öğrencilerine yönelik eğitici seminerler düzenlendi. POMEM Müdürlüğü'nde yemekhane ve öğrenci kantini gibi gıda üretimi ve satışı yapılan yerlerde gıda güvenliğini tehlikeye düşürecek tüm unsurların ortadan kaldırılması için gerekli iyileştirmeler yapıldı. Bu kapsamda, mutfak kısmında kullanılan araç ve gereçler ile gıda depolarındaki iyileştirmelerle bu hususta eğitim alan personel, misafirlere ve öğrencilere mevcut hizmetlerinin yanında güvenli gıda sunumu yapmaktadır. Bu şartların uygunluğu denetçiler tarafından onaylanan Bilecik POMEM'e, ISO 22000: 2005 gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi verildi." 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam