• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK VALİSİ TAHİR BÜYÜKAKIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

BİLECİK VALİSİ TAHİR BÜYÜKAKIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle yayınladığı mesajda; “Hayatın merkezine insanı alan, “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” felsefesiyle hareket eden bir medeniyetin varisleri olarak; kişiliğimizin belirlenmesinde, yetişmemizde, hayata dair kanaatlerimizin, düşüncelerimizin oluşmasında en büyük emek öğretmenlerimizindir.
Geleceği aydınlık bir Türkiye ancak; kendisini daima yenileyen öğretmenlerimizin, en son ve yeni bilgilerle donatacağı çocuklarımız ve gençlerimiz sayesinde şekillenecektir. Başöğretmen Atatürk’ün söylediği gibi, “Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir ve yeni nesil Öğretmenlerin eseri olacaktır.”
Değerli Öğretmenler, Siz yalnızca 24 Kasımlarda değil her zaman değerlisiniz ve öyle kalacaksınız. Büyüyen her fidanda emeğiniz, açılan her çiçekte alın terinizin kokusu var. Sizler toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer öndersiniz. Her bireyin yetişmesinde büyük rol üstlenen, ilim ve irfanı, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyip, onları geleceğe hazırlama konusunda her türlü fedakarlığı gösteren de sizlersiniz.
Bu duygu ve düşüncelerle; geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren, milli ve manevi değerlerimizi, doğru insan ve vatandaş olmayı, Cumhuriyetin değerlerini, demokrasiyi, insan haklarını ve hukukun üstünlüğünü öğreten, sorumlu bireyler olarak yetişmesine hayat rehberi olan, vatan ve millet sevgisini aşılayan fedakar ve cefakar öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.
Başta, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hayatını öğrencilerine ve eğitime adamış tüm öğretmenlerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyor halen görevde olan öğretmenlerimize sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam