BİLECİK YATIRIMLARLA YÜKSELİYOR

BİLECİK YATIRIMLARLA YÜKSELİYOR

Bilecik, son dönemlerde sanayi alanında yapılan büyük yatırımlarla ivme kazanmaya devam ediyor.
Herkesin bildiği gibi sanayi bir kentin en büyük istihdam alanı ve geçim kaynağı. Sanayiler geliştikçe şehirler, şehirler geliştikçe ülkeler, ülkeler geliştikçe de vatandaşlar kazanmaya devam ediyor. Bir yandan sanayi gelişirken diğer yandan da doğayı korumak için yeni yapılan organize sanayi bölgelerine arıtma tesisleri kurularak çevre dostu sanayi bölgeleri oluşturuluyor.
Daha önceki haberlerimizde Osmaneli Organize Sanayi Bölgesi’nde yapımı devam eden Atıksu Arıtma Tesisi ve Sakarya Nehri’ne Deşarj Hattı bütçe ve planları onaylandığını ve 2018 yılında tamamlanacak projeyle Osmaneli Organize Sanayi Bölgesi çevre dostu sanayi bölgeleri arasında yerini alacağından bahsetmiştik.
Artık Bilecik’te çevre dostu olmayan sanayi bölgesi kalmayacak.
Bilecik 2. Organize Sanayi Bölgesi 2018 yılı bütçe ve planları onaylandığı müjdesini Bilecik Valiliği  sosyal medya hesaplarından duyurdu. Yol, su, doğalgaz, arıtma tesisi, kanalizasyon hattı ve elektrik tesisi, alt yapı harcamaları başta olmak üzere 2. OSB 77.000.000 TL bütçesi ile sanayici dostu kimliğini pekiştirici hizmetler gerçekleştirileceği belirtildi.
Ayrıca bu yatırımlardan da nasibini alan Pazaryeri Organize Sanayi Bölgesinin de 2018 yılı bütçe ve planları onaylandı. 6 milyon 600 bin TL’lik bütçesi ile doğalgaz, yol, alt-yapı ve kanalizasyon çalışmaları hız kazanacak ve hizmete gireceği öğrenildi.
Yapılan yatırımlarla ilgili Vali Tahir Büyükakın, yatırımlarla Bilecik kazanıyor, hayırlı olsun ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam