BİLECİK’İ HÜKÜMLÜLER GÜZELLEŞTİRECEK

BİLECİK’İ HÜKÜMLÜLER GÜZELLEŞTİRECEK

 

Belediye Başkanı Selim Yağcı, hükümlülerin topluma adaptasyonu konusunda projenin önemine vurgu yaptı.

Bilecik Belediye Başkanlığı ile Bilecik M Tipi Ceza İnfaz Kurumu arasında yapılan protokol ile şehirde park, bahçe, yol, kaldırım bakım, tamirat işlerinde 10 hükümlü çalışacak. Hükümlüler ayrıca aylık 700 TL hizmet bedeli de alacaklar. 

Bilecik Belediye Başkanlığı ile Bilecik M Tipi Kapalı – Açık Ceza İnfaz Kurumu arasında imzalanan protokol ile park, bahçe, yol, yaya kaldırım yapımı, bakım, tamir gibi alt yapı hizmetleri gibi işlerde 10 hükümlü çalıştırılmasına ilişkin protokol imzalandı.

Bilecik M Tipi Ceza İnfaz Kurumunda 10 hükümlü sabahın ilk ışıklarından itibaren ellerinde kazma, kürek ile park ve bahçeleri düzenliyorlar. Cezalarını toplumla iç içe geçiren mahkûmlar, aynı zamanda para da kazanıyor. Hükümlülerin cezaevinin tel örgüleri dışına çıkaran protokol, Bilecik Belediyesi ile Bilecik M Tipi Ceza İnfaz Kurumu arasında imzalandı. 10 hükümlü, Bilecik’in park ve bahçelerinde düzenlemeler yapıyor. İki grup halinde çalışan hükümlüler Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilen mahkumlar çim kesme, ağaç budama, yabani otlarla mücadele, yol, yaya kaldırım yapımı, park bahçe temizliği, peyzaj düzenlemesi, çiçek dikimi işlerini yapıyor. Hükümlüler, bu hizmetlerinin karşılığında aylık 700 TL kazanç elde ederken hükümlülerin sigorta primleri yatırılarak sağlık giderleri de karşılanıyor. 10 hükümlünün Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde görevlendirildiğini belirten Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı şunları söyledi:

“Bilecik Belediyesi ve M Tipi Ceza İnfaz Kurumu arasında imzaladığımız protokol ile Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görevlendirilmek üzere 10 hükümlü çalıştırılmaya başladık. Hükümlülerin topluma uyumu açısından projenin önemli olduğuna inanıyorum. Ayrıca 10 hükümlü hem çalışacaklar hem de para kazanacaklar.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam