BİLECİK’İN 2016 YILI ÖDENEĞİ: 328 MİLYON TL

BİLECİK’İN 2016 YILI ÖDENEĞİ: 328 MİLYON TL

Vali Süleyman Elban, 2016 yılının 3. Koordinasyon toplantısında 2016 yılı içerisinde yatırıma girmiş projeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İlimizde 2016 yılı içerisinde birçok programa girmiş birçok proje olduğunu belirten Vali Elban, bu yıl içerisinde toplam 672 proje uygulandığını ve bu projelerin toplam değerinin 1 milyar 46 milyon TL, tahsis edilen miktarın ise 328 milyon TL olduğunu belirtti.

KURUL0

Vali Elban şöyle konuştu:

“Bu yıl için 672 adet proje uygulanıyor. Bu dönem sonuyla bunların 54 adedi gerçekleştirilmiş. 251 adedinde çalışmalar devam ediyor. 58’i ihale aşamasında. 309 adedinde ise işe henüz başlanmamış. Bu projelerin toplam değeri 1 milyar 46 milyon TL. 2016 yılında bunlara tahsis edilen ödenek miktarı 328 milyon TL’dir. Bu dönem sonuna kadar harcanan para 80 milyon civarında olup bu da harcanacak miktarın yaklaşık yüzde 24’üne tekabül etmektedir.”

Vali Elban, gündemin yoğunluğu ve müdürlerin iş yoğunluğu değerlendirilerek sunumların kısa kesilmesi konusunda uyarıda bulundu.

KURUL1

KARAYOLLARI 14. BÖLGE MÜDÜRÜ MEHMET YAZICIOĞLU

 YENİŞEHİR YOLU ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu yaptığı sunumda Bilecik’in dört gözle beklediği Yenişehir Yolu’nun çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Yolun şehir içinden geçmeyeceği ayrıntısını da sözlerine ekleyen Yazıcıoğlu, çalışmalarda bir sıkıntı olmadığını ifade etti.

Yazıcıoğlu şu bilgilendirmelerde bulundu:

“Bilecik ilinde toplam 457 kilometre yol ağımız bulunmaktadır. Bu 457 kilometre içerisinde proje sayımız 9, proje bedelimiz 178 milyon. Bu güne kadar 71 milyon harcadık. Toplam yüzde 41 gerçekleşme yaşadı.

 

Yenişehir- Bilecik Yolu

Buradaki çalışmalarımız başladı. Zaten 2016 yılı içerisindeki hedefimiz Bilecik’in Pelitözü Köyü’nden itibaren Sanayi’ye bağlandığı kavşağı ve Pelitözü Yolu ayrımındaki bölümü yapmak. Ayrıca yine bu proje kapsamında Yenişehir Kuzey Çevre Yolu kavşağında eksik olan kısım vardı. Orada da çalışmalarımız devam ediyor. Bu proje kapsamındaki çalışmalarımızda bir sıkıntı yok şu an.

Şehrin içerisini görmeyecek yol. Kuzey çevre yolu da önümüzde ayın sonunda bitecek.

Gölpazarı-Yenipazar Yolu

Bu güzergah mevcut yolun tamamen dışından geçiyor. O nedenle oradaki çalışmalarımızın tamamen bitmesi durumunda asfaltını ve kaplamasını yapabileceğiz. Şu an itibariyle burada geçen sene kilometre 10’a kadar alt temel seviyesinde çalışmıştık. Bu sene 10 ile 14 arasında çalışmalar devam ediyor.”

BAĞLANTI YOLU AÇILIYOR

Yazıcıoğlu ayrıca Hızlı Tren bağlantı bölümü hakkında da “Önümüzdeki günlerde çizgilerini de bitirerek tamamen açacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam