• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’İN YENİ MÜFTÜSÜ AKKUŞ OLDU

BİLECİK’İN YENİ MÜFTÜSÜ AKKUŞ OLDU

Bilecik’te 9 yıl 9 gün görev yapmış olan İl Müftüsü Taş, 2 Nisan 2013 itibariyle Bilecik İl Müftülüğü görevinden ayrılmıştı. Yaklaşık 3 aydır İl Müftüsü bulunmayan Bilecik’e atanan Giresun İl Müftüsü Necati Akkuş, 1955 Erzurum doğumlu olup, ilkokul, ve İmam-Hatip Lisesini bu il’de okudu. Erzurumlu Hoca Efendilerden Kur’an-ı Kerim, Arapça, Tefsir, Hadis ve Mantık dersleri aldı. 1977 yılında girdiği Erzurum Kâzım Karabekir Eğitim Enstitüsünün Türkçe bölümünden 1980 yılında mezun oldu. Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü’nde başladığı Yüksek Dini tahsilini 1983 yılında İstanbul Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi diplomasıyla tamamladı. Vatani görevini kısa dönem olarak yaptı.
Mart 1984’te Antalya’da Müftü Yardımcısı olarak göreve başladı. 1985 yılında Ankara Gazi Üniversitesinde 9 aylık Fransızca kursunu tamamlayarak iyi derece dil sertifikası aldı. Sırasıyla Hakkari-Beytüşşebap, Artvin-Şavşat, Gaziantep-Kilis İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu. Kilis İlçe Müftülüğü sırasında 550 sayılı KHK. ile kurulan Yeni Kilis Vilayeti’nin ilk İl Müftüsü oldu. 1997 yılında atandığı Ağrı İl Müftülüğü görevini 2004 yılına kadar sürdürdü. 23 Temmuz 2004 tarihinde Giresun İl Müftülüğü görevine başladı.
Müftülük yaptığı il ve ilçelerin lise, meslek liseleri, Kız Meslek Liseleri ve İmam-Hatip Liselerinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri ile Edebiyat, Türkçe ve Felsefe grubu derslerine girerek orta dereceli okullarda 20 yıl boyunca aktif olarak öğretmenlik mesleğine de devam etti.  
Muhtelif konularda makale ve şiirleri değişik mahlaslar ve müstear isimlerle çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanan Akkuş yurt içinde; “Tarihin Seyri İçinde Cami ve Fonksiyonları”, “Hz. Muhammed (SAV) ‘ın Örnek Şahsiyeti”, üniversite gençliğine; “Yaratılanı Sevmek”, “Yunus ve Mevlana’da Sevginin Kaynağı”, “İnsanın Yaradılış Gayesi”, “İnancımız, Birliğimiz, Dirliğimiz”, orta öğretim ve ilköğretim öğrencilerine; “Alkol, Uyuşturucu, ve Bağımlılık Yapan Maddelerin Dinimizde Yasaklanmasındaki Hikmetler”, “AileYapımıza Yönelik Tehditler”, ayrıca kısa süreli görevlendirmelerle gittiği Almanya’nın başta Stutgart ve Münih olmak üzere değişik şehirlerinde soydaşlarımıza, “Milli Kültürümüzün Şekillenmesi” ve “İnancımız, Birliğimiz, Dirliğimiz” konulu konferanslar verdi. 2010 yılı Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle, Fransa Bischwiller 'de "Avrupada Camilerin sosyal hayatımızdaki yeri ve önemi", 2010 KURAN YILI MÜNASEBETİYLE, Giresun merkez ve ilçelerinde "KUR’AN’A GÖRE KÂİNAT VE İNSAN" konulu konferanslar verdi.  
Necati Akkuş evli ve 5 çocuklu olup, Arapça ve Fransızca biliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam