• DOLAR
    5,3157
    % -0,49
  • EURO
    6,0691
    % -0,10
  • ALTIN
    213,7100
    % 0,09
  • BIST
    92.145,71
    % 1,18
BİLECİKLİ SPORCU KUŞAK GÜREŞLERİNDE TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

BİLECİKLİ SPORCU KUŞAK GÜREŞLERİNDE TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından Edirne’de düzenlenen Kuşak Güreşi Gençler Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Trakya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 75. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakaların ardından, madalya ve kupa töreni düzenlendi.

Şampiyonanın takımlar sıralamasında, erkeklerde Konya birinci, Sakarya ikinci, Burdur üçüncü olurken, kadınlarda ise Edirne birinci, Sakarya ikinci ve Karaman üçüncü sırayı aldı. Ayrıca Bilecikli sporcu Ahmet Mersin’de 81 kiloda birinciliği göğüsleyen isim oldu. AA

Ferdi müsabakalarda kilolara göre dereceye giren sporcular şöyle oldu:

– Kadınlar

44 kilo:

  1. Zehra Tekin (Van)
  2. Medine Ünsal (Isparta)
  3. Gökçe Ersoy (Sivas)
  4. Fatma Alpagut (Afyon)

48 kilo:

  1. Melike Dereli (Sakarya)
  2. Aynur Çelik (Konya)
  3. Fidan Türkmen (Adıyaman)
  4. Zeynep Mete (Sakarya)

52 kilo:

  1. Damla Tuncer (Kahramanmaraş)
  2. Gökçe Güneş (Sakarya)
  3. Ayşegül Vural (Burdur)
  4. Aynur Eryiğit (Karaman)

57 kilo:

  1. Dilay Tekin (Edirne)
  2. Merve Önegi (Konya)
  3. Sevcan Yılmaz (Bartın)
  4. Hatice Boztaş (Van)

63 kilo:

  1. Dilem Bahçuvan (Edirne)
  2. Selin Çakıcı (Edirne)
  3. Semiha Açelya Kolukısa (Karabük)
  4. Fatmanur Altunbaş (Karaman)

70 kilo:

  1. Burcu Aksoy (Edirne)
  2. Şeydanur Çiçek (Manisa)
  3. Rüveyda Aslan (Kastamonu)
  4. Busenur Tok (Mersin)

+70 kilo:

  1. Ebru Atabay (Karaman)
  2. Neyzanur Arı (Karaman)
  3. Gözde Çil (Bartın)
  4. Sıla Sargın (Bartın)

 

– Erkekler

55 kilo:

  1. Mehmet Türkan (Kilis)
  2. Arda Gencer (Bartın)
  3. Recep Akyalçın (Afyon)
  4. Eren Çatak (Edirne)

60 kilo:

  1. Yusuf Kantar (Sakarya)
  2. Ahmet Kandırıcı (Konya)
  3. Gökhan Yıldırım (Sivas)
  4. Tunahan Demir (Edirne)

66 kilo:

  1. Burhan Karatavuk (Kütahya)
  2. Ali Sait Balcı (Burdur)
  3. Burak Taşkırık (Konya)
  4. Kamet Serçeli (Karaman)

73 kilo:

  1. Sinan Taygan (Van)
  2. Sedat Durmuş (Sakarya)
  3. Yüşa Emir Ahmetoğlu (Edirne)
  4. Ahmet Can Şenol (Sakarya)

81 kilo:

  1. Ahmet Mersin (Bilecik)
  2. Muhamed Dağdeviren (Adıyaman)
  3. Baran Solak (Manisa)
  4. Eren İn (Edirne)

90 kilo

  1. Ahmet Çiftçi (Konya)
  2. Alper Beğer (Manisa)
  3. Baran Akpınar (Sinop)
  4. Kemal Tarık Pakyürek (Adana)

+90 kilo:

  1. Erdem Safa Yaşar (Kastamonu)
  2. Hüseyin Kılıç (Burdur)
  3. Halil İbrahim Badak (Afyon)
  4. Halil Öğer (Manisa)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam