BİLECİKLİLER İSTANBUL’DA BİR ARAYA GELDİ

BİLECİKLİLER İSTANBUL’DA BİR ARAYA GELDİ

İstanbul Bilecikliler Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen Bilecikliler Günü ‘Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluş Gecesi’ gerçekleştirildi.

İstanbul Kartal’da düzenlenen geceye, Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Kartal kaymakamı Abdullah Demir, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, İnhisar Belediye Başkanı Mehmet Kepez, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Ali Şahinoğlu, Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi, Bilecikli hemşehriler ve Bilecik sevdalıları katıldı.

Geceye katılan Pazaryeri halk eğitimi merkezi, Bilecik kültürünü tanıtmak üzere eskiden kullanılan bindallı, elmasiye ve gelin kıyafetleri ile eski oyalarla süslenmiş yazmalar ve çevrelerin derlenmesiyle oluşturulan sergiyi görücüye çıkardı.

Bilecik’in tüm renklerinin, değerlerinin, kültürlerinin, ezgilerinin, folklorik sanatlarının ve yöresel lezzetlerinin ve memleket bilincinin bir arada olduğu ‘Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluş Gecesi’ yoğun ilgi gördü. Etkinlikte aynı zamanda Bilecikliler birbirleri ile görüşerek hasret giderdi.

Bilecik kültürünün doyasıya yaşandığı gecede, açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Oktay Tepe; “Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluş gecesine katılan tüm Bileciklilere teşekkür ederek, bu birlik ve beraberliğin daha geniş alanlarda da devam etmesi için ileriye dönük çalışmalar yapacaklarını” söyledi.

Gecede Bilecik Valisi Bilal Şentürk ve Bilecik Milletvekili Selim Yağcı birer konuşma yaparak katılımcılara teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluş gecesi etkinliği çok verimli geçti,Emeği geçenlere ve katılımcılara Teşekkür ve saygilar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam