BİLECİKLİLER KOCAELİ’NDE BULUŞUYOR

BİLECİKLİLER KOCAELİ’NDE BULUŞUYOR

Kocaeli Bilecikliler Derneği’nin 11.11.2018 Bilecikliler Günü münasebetiyle organize ettiği derneğin kuruluşunun 30. yılı etkinlikleri 11 Kasım Pazar Günü Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

Kokteyle başlayacak olan etkinlikte Mehteran, açılış konuşmaları, folklör ve slayt gösterisi ve konser yer alacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kocaeli Bilecikliler Derneği Başkanı Ali Ekmel Bilir; “Sevgili hemşerilerim 11. 11. 2011 yılında başlayan bir süreci bu yılda birlik ve beraberlik içinde kutlayacağız. Dirilişin, Kuruluşun ve Kurtuluşun Şehri Bilecik ilimizi Kocaeli’de temsil etmenin gururunu yaşıyoruz.  Bilecik, her zaman ve her fırsatta belirttiğimiz gibi, rastgele bir toprak parçası değildir. Bilecik; birlik beraberlik ve kardeşlik hamurunun karıldığı toprakların adıdır. Bilecik; sevgi, hoşgörü tohumlarının atıldığı ve alabildiğine yeşerdiği toprakların adıdır. Bilecik; Milli birliğin, beraberliğinin sağlamlaştığı, geçmişin ve geleceğin buluştuğu yerin adıdır. Bilecik; Dirilişin, kuruluşun ve kurtuluşun beşiği, Şeyh Edebali diyarı Osmanlı Ocağı, Ertuğrul Sancağı, Kayıların Şehridir.” dedi.

Ayrıca Kocaeli Bilecikliler Derneği Bilecik protokolünü davet etmek için Belediye Başkanı Nihat Can’ı ziyaret etti. Ziyaretle ilgli açıklama yapan Başkan Can; “İlimiz sınırları dışında şehrimiz temsilcilerinden Kocaeli Bilecikliler Dernek Başkanı Ali Ekmel ve beraberindeki heyet nezaket ziyaretinde bulundular. Bu yıl 30’uncusu gerçekleşecek olan 11.11. Bilecikliler Günü programına davet ettiler. Nazik davetleri ve ziyaretlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam