• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİKLİLERİN HOCASI OLARAK KALMAK İSTİYORUM

BİLECİKLİLERİN HOCASI OLARAK KALMAK İSTİYORUM

Görev yaptığı süre içerisinde Bilecik’in her kesiminden destek gördüğünü belirten Özcan, Bilecik’in ve üniversitemizin gelişimi için yeni dönemde de bu desteğin devam etmesi gerektiğini vurguladı.Kendisini doğuştan Bilecikli saydığını belirten                 Özcan “Bilecikliler benim hemşehrilerim ben de onların hocası olarak kalmak istiyorum.”dedi

Özcan ile gerçekleştirdiğimiz sohbette öne çıkan satırlar ise şu şekilde oldu

“Bilecik’te çıkarsız ilişkilerin en güzel örneklerini yaşadık”

“Gittiğiniz zaman arkanızdan iyi ki gitti de diyebilirler ya da sağ olsun elinden geleni yaptı da gitti diyebilirler. Bunun garantisi yok. Yıllara yayılan dönem içerisindeki çalışmalarınız bunu ortaya koyuyor. Bu dünyadan milyarlarca insan gelmiş geçmiş ama sadece eser bırakanlar hatırlanıyor. Ben de aldığımız terbiye ve eğitim itibariyle hep bunun peşinde oldum. Burada bulunduğum süre içerisinde insanlarla bir gönül dili kurmaya çalıştık. Modern dünyamızda insanlarımızın bir çıkar ilişkisi olmadan iyi ilişkiler kurabileceğine dair çok güzel örnekler yaşadık Bilecik’te.

Rektör Özcan’dan çok önemli tavsiyeler

Ben burada işin görünen yüzüyüm. Arkada çok geniş ve fedakarca çalışan bir kadro var. O yüzden üniversite deyince görüntü olarak ben akla geliyorum. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi çok büyük bir misyonun adı. Çok büyük emeklerle bugüne kadar geldi. Biz hep şunu hedefleyerek çalıştık arkadaşlarımızla, Günün birinde insanlığın derdine çare olacak gençler bu üniversiteden yetişecekler. Biz de onların yollarını temizliyoruz diyerek kendimizi motive etmeye çalıştık. Bu sevgi ve samimiyetimizi de gençlere aksettirdik. Kampüsün içerisine girdiğiniz andan itibaren bir sükunet hakim oluyor. Herkes kendi fikrini serbestçe ortaya koyabildiği gibi barış içerisinde de bir arada yaşıyor. Üniversite eğer kendisine imkanlar sağlanırsa, eğer başladığı çizgide barış, özgürlük, adalet, huzur gibi kavramlara ağırlık vermeye devam ederse, günübirlik meseleleri değil de milletin kaderine ait meselelerde çalışmaya devam ederse; bu ülkenin ve hepimizin iftihar duyacağı bir kurum olur. Aksi takdirde ülkemizdeki binlerce kurum gibi  hiçbir işe yaramayan mezarlıklar gibi kalmaya mahkum olurlar. Bunu sağlamak bundan sonra Bileciklilerin elinde. Ben varken çok destek oldular, bundan sonra da olmaya devam etsinler, çünkü bu hepimizin ortak değeri. Hepimizi çekip kurtaracak olan bir kuruluş. Bilecik bunu yapabilecek potansiyele de sahip. İnşallah devam eder.

“Bilecik’in değerleri mutlaka dışarıya taşmalı”

Bu coğrafyada onurla yürüyen herkesin mutlaka Bilecik’e bir vefa borcu var. Burada yaşayanlar bir emaneti korumuş. O yüzden Bilecik’in katma değeri çok fazla. Fakat nitelikli insanlarını hep dışarıya kaptırdığı için bu katma değeri günlük değere taşıyacak nitelikli kadrolar konusunda sıkıntı çekmiş. Üniversiteden sonra bu sıkıntı yavaş yavaş hafifleyecek ve Bilecik hakkı olan değeri hem ülkemizden hem dünyamızdan görecek. Buranın çok hayati bir mayası var. Bunların Bilecik’e hapsedilmemesi lazım. Dışarıya taşması lazım. Bu noktada elimden geleni yapacağım bundan sonra da. Yerel hiçbir konuyla alakam yok. Yerel hiçbir tartışmanın parçası olmadım. Çünkü yerel tartışmalar insanları parçalamaya yönelik. Bizim ise insanları kucaklaştırmamamız lazım.”

Rektör Özcan’dan huzur ve sükunetin sırları

Birçok üniversitede huzuru bozan siyasi faaliyetler görülmesine rağmen Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin huzurunu ve sükunetini koruyan bir üniversite olmasının sırrını açıklayan rektör Özcan şöyle konuştu:“Biz şöyle bir politika yaptık, bu çocuklar bizim çocuklarımız. Biz neysek onlar da bizim aynadaki aksimiz. O zaman onlarla kanalları açık tıutalım. İdareciler olarak mutlaka derslerine girelim. Derslerde bize kolay ulaşma imkanı tanıyalım. İstedikleri zaman bize ulaşabileceklerinin bilgisine sahip olsunlar. Öğrencilerimiz istedikleri zaman bize ulaşabiliyorsa, açsa onların derdini çözebiliyorsak, kalacakları yerleri yoksa yardım edebiliyorsak başkalarına avuç açmıyor ve size karşı güven geliştirebiliyor. Sıkıntı çıkartacak organizasyonlardan uzak kalıyorlar. Biz burada onu yapmaya çalıştık. Haklı olduğunuz her isteğin anında karşılandığını bilin, sloganımız buydu. Elimizden geleni yaptık bu doğrultuda. Demek ki iyi niyetli çalışınca iyi niyetli sonuçlar da alındığını burada görüyoruz."

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam