“Bilecikspor olacak diyorsak temelinden olması gerekiyor”

“Bilecikspor olacak diyorsak temelinden olması gerekiyor”

Gazetemiz muhabiri Erhan Toka’ya yaptığı açıklamada her İlin 3. lig’te bir futbol takımının olduğunu ama maalesef Bilecik’in olmadığını belirtti. Altyapıya önem verilmesi gerektiğini bunun için de önce tesislerin yapılması gerektiğini belirten Mehmet Sınmaz’ın futbol adına çok önemli açıklamaları:

Toka: Son günlerde Bilecikspor ile ilgili bazı gelişmeler olduğu kamuoyunda konuşuluyor, duydunuz mu?

Sınmaz: Duydum. Bilecikspor’un bir iş adamı tarafından borçlarının ödenip Bilecik Spor’u tekrar 3. lig’e kazandırılması için alındığını duydum.

Toka: Peki doğru bir düşünce midir?

Sınmaz: Doğru bir düşünce ama sadece bir iş adamının desteklemesiyle olacak bir iş değil bu. Bütün Bilecik halkımızın başta Ticaret Odası’nın, Organize Sanayinin, Esnaflar Odası’nın, Belediyemizin, Valiliğimiz Bilecik’i temsil etmek amaçlı olarak herkesin katkı vermesi gerekir.

Öz kaynak olmadan kulübün yürüme şansı yok”

 81 İlde, her İlin 3. lig’te bir futbol takımı var ama maalesef Bilecik’te futbol takımımız yok. Böyle bir futbol takımımız vardı onu da yok ettiler tekrar bunu gündeme getirmek Bilecik Spor İlimizin tanıtımı için önemlidir ama kulübe gelir kaynaklarımızı bulmamız gerekiyor. Öz kaynak olmadan kulübün yürüme şansı yok, bir kişi bu kulübü ne kadar götürebilecek? Bugün bir sürü fabrikamız, maden ocaklarımız var, katkı sağlanması gerekiyor.

Bir antrenör getiriyoruz geliyor, 3 gün sonra gidiyor. Bir antrenör sağlıklı çalışma olursa, parasını da alırsa niye gitsin, aynı şekilde topçu da parasını, primini alıyorsa niye gitsin?

Bilecikspor’un adı yerel basında yer alması gerekir bu da bizim için güzel bir şey. Başkan oluyor, kapı kapı dileniyor, ben de Bilecikspor başkanlığı yaptım. Gittik kimlere sözümüz geçiyorsa herkesten üç, beş lira para aldık. İstedik verdiler sağ olsun veren arkadaşlar. Bizden sonrakiler de aynısını yaptı ama maalesef kulübün devam etme şansı olmadı, katkı sağlanamadı.

 “Katkının sağlanmaması yönetimde hep paranın çarçur edilmesiyle oldu”

Katkının sağlanmaması yönetimde hep paranın çarçur edilmesiyle oldu. Benim istediğim Bilecikspor Başkanı parasını cebinde kendi parası varmış gibi harcayacak. Esnaftan, iş adamından aldığı parayı çarçur etmeyecek.

Toka: Bilecikspor’a sahip çıkacak kişinin Bilecikli olmadığı konuşuluyor, dışarıdan Bilecikspor’un borçlarını kapatıp öyle harekete geçileceği konuşuluyor. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Sınmaz: Benim basından öğrendiğim iş adamının kim olduğu ortaya çıkmamış ama basında ki açıklamaya göre Bien Seramik’in destekleri ile olacağı söyleniyor. Bien Seramik de bizim yabana atacağımız kuruluşumuz değil. Bunlar Bien Seramik olur, Arslan Aliminyum olur, Granit AŞ, Silkar olur. Bu kuruluşların aylık giderleri, ödemeleri var. Gerekli katkıyı sağlayıp, makbuzunu alır bu işler böyle yürütülür.

Bilecik yabana atılacak bir yer değil. Bilecik her zaman anlattığımız Osmanlının tarihini yaşadığı yerdir.

“Bilecikspor’a niye tesis yapamıyoruz?”

“Temel atılsa, herkes tuğla, çimento verir”

Amatör lig’ den futbolcu yetiştireceğiz, altyapı çalışmalarına önem vereceğiz, bunlar da önemli şeylerdir. Altyapı çalışmalarını yapmamız için ilk başta tesis lazım. Bilecikspor’un tesisi yok. Her yere tesisler yapılıyor, gençlerin eğleneceği buz patenleri, kapalı spor salonları yapılıyor da Bilecikspor’a niye tesis yapamıyoruz?

Temel atılsa, herkes tuğla, çimento verir. Bilecik Spor’a Bilecikspor’un yaşayacağı, tesislerden faydalanacağı, gelen futbolcunun yatacağı bir yer lazım ki altyapını ondan sonra oluşturasın. Dışarıdan gelen misafir futbolcuyu getireceksin nerede yatıracaksın? Otelde yatıracaksın onun için de para lazım. Her şeyin düşünülmesi gerekiyor.  Bilecikspor olacak diyorsak temelinden olması gerekiyor. Bilecikspor’un başta tesislerini yapmamız gerekiyor. Biz göçebe gibi oradan oraya gittik, kamp yaptık. Sadece maçlara gelip boy gösteriyorlardı. Bu iş böyle olmuyor. Taşın altına herkes elini koyacak, taş devrilirse herkes bağıracak. CANER ALKAN – ERHAN TOKA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam