BİLECİKSPORLU YÖNETİCİLER OLASI BİRLEŞMEYİ DEĞERLENDİRDİLER

BİLECİKSPORLU YÖNETİCİLER OLASI BİRLEŞMEYİ DEĞERLENDİRDİLER

Geçtiğimiz günlerde İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım’ın “Neden olmasın?” diyerek Bilecik spor ile birleşme durumunun üst düzey yöneticilerle görüşülerek olabileceğini ifade etmesi üzerine Bilecik kamuoyu bu birleşmeyi dillendirmeye başladı.

 

Bilecik spor yönetim kurulu üyesi Av. Emin Yağcı ile Bilecik spor Başkan Yardımcısı Osman Nuri Genç konuyu gazetemize değerlendirdiler. Av. Yağcı şampiyonluklarından dolayı İl Özel İdare spor’u tebrik ederek böyle bir birleşim olması halinde Bilecik sporlu yönetim ve Bilecikli hemşehriler olarak mutlu olacaklarını ifade etti. Yağcı “Bir ağabey takımı olması lazım. Bilecik spor olarak biz talip olduk, nasip olmadı. Eğer böyle bir ihtimal ile bu yola devam edebileceksek çok da güzel olur.” diyerek  şunları aktardı:

 

Yağcı: Böyle bir ihtimal, imkan varsa olmasını isteriz”

“İlk önce İl Özel İdare spor’u şampiyonluğundan dolayı kutluyoruz. Büyük başarı elde ettiler. Hasan Hoca’yı, tüm futbolcuları da tebrik ediyoruz. Ama Bilecik’in şehir takımı olan Bilecik spor ile beraber böyle bir birleşim olması halinde de biz Bilecik sporlu yönetime ve Bilecikli hemşehriler olarak da mutlu oluruz. Bundan sonraki süreçte de hep beraber daha iyiye, daha güzel gitmek için elimizden gelen desteği de gösteririz. Böyle bir ihtimal, imkan varsa olmasını isteriz.

 

Bilecik spor memleketin takımı. Tabi ki de İl Özel İdare spor da aynı şekilde ama Bilecikspor adı altında birleşme ihtimali olduğu sürece Serkan başkan doğru bir kelime etmiş. Oturalım karşı takımın yöneticileriyle de. Böyle bir ihtimal varsa bizde destekleyelim. Yine hep beraber çıkalım. Nihayetinde bugün İl Özel İdare spor da Bal Ligi’ne çıksa, Bilecik spor da Bal Ligi’ne çıksa bu bölgedeki diğer amatör kümedeki güzel futbolcuları edinip tekrar devam edecekler. Bir ağabey takımı olması lazım. Onla da Bilecik spor olarak biz talip olduk, nasip olmadı. Eğer böyle bir ihtimal ile bu yola devam edebileceksek çok da güzel olur.” dedi.

 

 

Bilecikspor Başkan Yardımcısı Osman Nuri Genç ise Emin Yağcı’nın söylediklerine katıldığını, Serkan Yıldırım’ı böyle bir düşüncesi olduğundan dolayı tebrik ettiğini belirterek “insanların şahsi egolarını tatmin etmesi değil, şehrin ortak bütünlüğünü sağlamamız için bir kulüp gerekiyorsa bu kulübün de birleştirici tek noktası, tek çatısı Bilecik spor” diyerek şu ifadelere yer verdi:

 

Genç: “Yeter ki Bilecik spor veya Bilecik’te bir futbol takımı olsun”

“Emin Başkan’ın bütün söylediklerine katılıyorum. Gayet güzel. Serkan Başkanı da tebrik ediyorum. Allah razı olsun iyi düşünmüş. Tabi ki Bilecik futbolu adına, Bilecik spor adına, İl Özel İdare spor adına yapılması gereken ne gerekiyorsa biz hazırız. Yeter ki Bilecik spor veya Bilecik’te bir futbol takımı olsun. Sosyal olarak bir hareket olsun. Sayın Emin Yağcı da çok güzel açıkladı. Tek yürek, başka şansı yok.”

 

Başkan Yardımcısı Genç son yaşanan Osmaneli Gençlerbirliği ve İl Özel İdare spor karşılaşması sonrası yaşanan olayları da değerlendirerek “olayların böyle bir duruma gelmesini onlarda istemezler” dedi. Genç şunları aktardı:

 

“Osmaneli’de ki insanlar bizim kardeşlerimiz”

“Oradaki Osmaneli spor olsun, Gençler birliği’ndeki idareciler olsun, başkanlar olsun olayların böyle bir duruma gelmesini onlarda istemezler. Duyduğumuz kadar 3-5 tane kendini bilmez arkadaşın yüzünden, aynı şekilde bizde mağdur kaldık orada. Osmaneli bizim ilçemiz, Osmaneli’de ki insanlar bizim kardeşlerimiz. Yıllarca Bilecik spor’a destek vermiş insanlar. Zaten olayların bu şekle gelmesini en büyük sebeplerinden bir tanesi Bilecik’i temsil edilen büyük bir takımın olmaması. Oradaki insanlar yıllarca Bilecik’e otobüs tuttular, minibüs tuttular, geldiler maçlara destek verdiler. Bugün Osmaneli’ye nasıl tavır koyacaksın, Osmaneli Gençlerbirliği’ne nasıl tavır koyacaksın? Bu duruma onlar bizden daha çok üzüldüler. Biz de çok üzüldük. Bunların olmaması için yapılması gereken burada tek bir hareket var. Tek bir kulüp yaratılıp bütün amatör takımları temsil eden bir futbol kulübü. Bunun çatısı da Bilecik spor olması gerekiyor. Çünkü yıllarca 25 sene profesyonel futbol oynamış bir kulübün bugün amatör Ligi’nde olması Bilecik’i temsil muhabında bence yanlış. Onun için Bilecik spor’un Bilecik spor çatısı altında Serkan başkan güzel bir şey başlatmış, ona teşekkür ederiz. Zaten ayriyeten de Bilecik spor olarak, Bilecik spor sevdalısı olduğunu bildiğimiz Serkan başkana da ayrı bir teşekkürümüz de var. Katılıyorum Sayın Emin Yağcı’nın da söylediği gibi. Bence bütün Bilecik aynı şeyi düşünüyor.

 

“Bilecik spor’un yeri burası değil ki”

Biz bu kulüp bize geldiği zaman Sayın İsmail başkan ile Perşembe günü konuşurken kenarda takımın ne forması, ne ayakkabıları, ne de futbolcusu vardı. Biz burada 8 saatte bir takım kurduk, -6 puan ile lige girdik. Sonradan takım şampiyonluğa kadar geldi ama hem şehir havaya girdi hem takım havaya girdi. Biz de anlayamadık, birden bire büyüdük. Ama niye olmasın, Bilecik spor’un yeri burası değil ki. 25 sene profesyonel oynamış bir kulübün İsmail başkanın dediği gibi 250 bin lira biz borcun altına girdik. Burada Bilecik spor yoktu, hala takım kenarda çuvalda duruyor. Lokali yeni aldık. Serkan başkan, Fikret başkan Allah razı olsun. Eminler, Selim Yağcı’lar destek verdi, lokali yeni aldık. Artık şehirde her insan futbolu özledi, müsabakaları özledi. Bunu Serkan başkan başlatmış, sağ olsun. Bir oluşum için ne gerekiyorsa biz hazırız. Burada artık insanların şahsi egolarını tatmin etmesi değil, şehrin ortak bütünlüğünü sağlamamız için bir kulüp gerekiyorsa bu kulübün de birleştirici tek noktası, tek çatısı Bilecik spor. Ben eski Bilecik sporlu olduğum için demiyorum. Bunu bir Başkan Yardımcısı olarak da konuşmuyorum, vatandaş olarak, futbolu seven bir vatandaş olarak söylüyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam