Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Bilecik’te Ağaçlar Kitap Açtı
Sosyal Medyada Paylaş
3 Nisan 2014
admin

Bilecik’te Ağaçlar Kitap Açtı

Bilecik İl Halk Kütüphanesi önünde başlayan etkinlikte,  81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen kitap okuma programının ardından Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Ağaçlar Kitap Açtı” konulu etkinlikle halka ağaçlarda asılı olan kitaplar hediye edildi.

Etkinlik kapsamında kısa bir açıklama yapan İl Halk Kütüphanesi Müdiresi Pınar Dengiz şu ifadelerde bulundu:

“50’inci Kütüphane Haftası dolayısıyla 81 ilde ve ilçelerde eş zamanlı etkinliği yapılmakta. Biz de il olarak, o etkinliğe destek veriyoruz. Kütüphanemizin önünde diğer illerde de olduğu gibi 12.30 ile 13.00 arasında sessiz okuma etkinliği gerçekleştirdik. Bu etkinliğimize Kız Teknik ve Meslek Lisesi destek verdiler. Kendileriyle ağaçlar kitap açtı projesini gerçekleştirdik. Bu etkinliğe, ağaçlarımıza kitaplar atık. Etkinliğimize katılmak isteyenler kitaplarını alıp sessizce kitaplarını okudular.”

Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdiresi Meryem Avcu ise öğrencilerin bir kitap kumbarası oluşturarak, 2 ay boyunca kütüphaneye kitap getirdiklerini belirtti. Ayrıca Avcu, öğrencilerin getirdikleri 200’ün üzerinde kitapla ağaçları süsleyerek, halkın kütüphane haftasına yönelik dikkatini çekmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi. BETÜL SÖNMEZER

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım