• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bilecik’te Asayiş

Bilecik’te Asayiş

 

“Suç ve kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, silah, mühimmat, kaçak mal ve her türlü suç eşyasının ele geçirilmesi, aranan kişilerin yakalanması, meydana gelen olayların ve suçların aydınlatılması, suç işleyenlerin ve şüphelilerin yakalanmaları amacı ile 01-31 Mart 2013 tarihleri arasında il merkezi ve ilçelerimizde yapılan,

A) Asayiş Kontrolleri ve Aramalarında;

                2491 kişinin yapılan kimlik kontrolü neticesinde ilimizde 44, diğer illerden değişik suçlardan aranan 39 şüpheli olmak üzere, toplam 83 kişi yakalanmıştır.

                07.03.2013 günü ilimiz Bilecik Devlet Hastanesinde meydana gelen çanta hırsızlığı olayı ile ilgili olarak, ekiplerimiz tarafından hastane içerisinde bulunan kamera kayıtları incelenmiş, şüpheli bir şahsın koridorda devamlı olarak yürüdüğü ve ardından çantayı alarak hastaneden uzaklaştığı anlaşılmış, şüphelinin kimliği tespit edilmiş, şahıs 11.03.2013 günü yakalanmış ve ifadesinin ardından serbest bırakılmıştır.

                10/03/2013 günü ilimiz Gazipaşa Mahallesi Ağdağ İnşaat isimli işyerinde meydana gelen telefon hırsızlığı ve Elite bayan Kuaför isimli işyerinde meydana gelen cüzdan hırsızlığı olayları ile ilgili olarak, ekiplerimiz tarafından incelenen kamera kayıtlarının ardından tespit edilen şüphelinin her iki olayı da gerçekleştirdiği anlaşılmış, şahsın açık kimliği tespit edilmiş ve şahıs ekiplerimiz tarafından yakalanmıştır. Yakalanan şahıs adli makamlara sevk edilmiş ve adli makamlarca serbest bırakılmıştır.

                28.03.2013 günü ilimiz İsmetpaşa Mahallesinde meydana gelen bıçakla Kasten Yaralama olayı ile ilgili olarak mağdur şahsın hastaneye intikal ettirilmesinin ardından ekiplerimiz tarafından olayın meydana geldiği adres ve etrafında yapmış oldukları araştırmalar sonucunda, elleri kanlı olan bir şahsın hızla yürüdüğü görülmüş ve şahıs ekiplerimiz tarafından yakalanmıştır. Olayda kullanılan kanlı bıçak muhafaza altına alınmıştır. Yakalanan şahsın olayı gerçekleştiren şüpheli şahıs olduğu tespit edilmiş, şahıs adli makamlara sevk edilmiş ve serbest bırakılmıştır.

B) Çeşitli Suçlarda Kullanılan ve Ele Geçen Suç Aletleri;

                1-Bozüyük ilçemizde Adli olaylarda (1) adet Av Tüfeği, (1) adet Muşta,  (3) adet Bıçak ele geçirilerek suç eşyası ve konu ile ilgili düzenlenen evrak adli makamlara sevk edilmiştir.

2– Gölpazarı İlçe Emniyet Amirliği ekiplerince 2,5 gram dişi hint keneviri ele geçirilmiştir.

                3-Söğüt İlçemizde Adli Olaylarda (1) adet Satır, (1) adet Bıçak, (1) adet Sopa ele geçirilerek suç eşyası ve konu ile ilgili düzenlenen evrak adli makamlara sevk edilmiştir.

                4-İlimiz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışma sonucunda;

a)1 adet Şaşal düzeneği 14,15 gram Kenevir tohumu ve 7,1 gram Kubar esrar maddesi ele geçirilmiştir,

b)4220 kilogram kaçak madeni yağ, 100 paket kaçak sigara sarma kağıdı, 3150 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiştir.

c)1 adet sahte çek ele geçirilmiştir.

C) İl Genelinde Yapılan Umuma Açık Yerlerin Denetlemelerinde;

Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekiplerince 4733 Sayılı Kanunun 8. Maddesi 5. Fıkrası (o) Bendine Muhalefetten 2 kişiye 888 TL olmak üzere idari Para Cezası uygulanmıştır.

Gölpazarı Polis Merkez Amirliğine bağlı ekiplerce (26) Kahvehane denetlenmiş, yapılan denetlemelerde 1 kıraathaneye tutanak tutulmuştur.

İnhisar Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekiplerce (5) Kıraathane, (2) İçkili Restoran (1) İnternet Cafe  (2) Tekel Bayii denetlenerek herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce  (9) Kıraathane, (11)  çay bahçesi, ( 1 ) Tekel Bayi,  (14) İnternet Cafe denetlenerek herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Pazaryeri Polis Merkez Amirliğine bağlı ekiplerce (10) Kıraathane, (2) İnternet Cafe denetlenerek herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce (5) İnternet Kafe (3) İçkili Restoran denetlenmiş (1) içkili restorana 1774 S.K.M. den 28 TL, 4733SK 8/I Bendi Gereğince Bir kişiye 6163 TL işlem yapılmıştır.

Yenipazar Polis Merkez Amirliğine bağlı ekiplerce (4) Kıraathane, (2) İçkili Lokanta denetlenmiş, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

D) Kabahat Nevi Suçlarla İlgili Olarak;

Kumar Oynamaktan  (11), Sarhoşluktan ( 19 ), Rahatsız etmeden (5), Tütün Mamullerinin Tüketilmesinden ( 9 ), Gürültüden ( 5 ), Afiş Asmadan (3) olmak üzere toplam 52 kişiye 5610.TL idari para cezası uygulanmıştır.

E) Trafik Denetimlerinde;

1) Alkollü araç kullanan 31 sürücüye işlem yapılmış ve 100 ceza puanını aşan 6 sürücü hakkında işlem yapılarak sürücü belgeleri geçici olarak alınmıştır

2) Hız ihlali yapan 1720 sürücüye,

                3) Kırmızı ışık ihlali yapan 12 sürücüye,

                4) Kasksız motosiklet kullanan 18 sürücüye

                5) Park yasağı bulunan alanlara park eden 425 sürücüye,

                6) Araçlarına zamanında muayene yaptırmayan 221 sürücüye,

                7) Taşıma sınırının üzerinde yolcu taşıyan 22 sürücüye,

                8) Yük taşıma sınırının üzerinde yük taşıyan 17 sürücüye,

                9) Araç sigortasını yaptırmayan 1 sürücüye

                10)Diğer kural ihlalleri için 926 sürücüye,

Toplam 3399 sürücüye 701.016.00.TL cezai işlem uygulanmıştır

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için kontrol, denetim ve çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.”               

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam