• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’TE ÇEYREK FİNAL HEYECANI

BİLECİK’TE ÇEYREK FİNAL HEYECANI

11 Branş, 81 il ve erkek ve bayan 25 bin sporcunun katılımıyla gerçekleşen ve Bilecik’in de 11 branşın 11 ine katılım sağladığı müsabakaların Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Çeyrek Final (bayan-erkek) müsabakası Bilecik Atatürk kapalı spor salonunda açılış programıyla başladı.

  Programda konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

      “Kuruluş ve Kurtuluşun simge şehri Şeyh Edebali’ nin diyarı Ertuğrulgazi’nin sancağı olan Bilecik’imizde sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

 

      Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Analig Badminton Çeyrek Final Müsabakalarına hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.

 

     Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst Gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması, tüm paydaşlarının sporun gelişimi için işbirliği içerisinde bulunmalarının sağlanması hedefleri ve amaçları doğrultusunda Anadolu Yıldızlar Ligi oluşturulmuştur.

     Anadolu Yıldızlar Ligi 11 Branş 81 İl ve 25.000 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilmektedir. Bilecik olarak da geçen sene İlimizden 5 branşın katılım sağladığımız Anadolu Yıldızlar Ligi’ne bu sene 11 branşın 11’inede katılım sağlanmıştır.

Sevgili Sporcular;

        Badminton branşı ülkemizde son zamanlarda büyük hamleler yapmış bir branşımızdır. Sizlerde böyle güzel bir branşa başlamakla spor anlamında çok güzel bir adım atmışsınız.

        Disiplinli ve azimli çalışmalar sonucunda içinizden çok başarılı sporcular çıkacağına ve bu sporcuların ayyıldızlı bayrağımızı uluslar arası arenada dalgalandıracağına ve istiklal marşımızı tüm dünyaya duyuracağına can-ı günülden inanıyorum.

       Müsabakalarda sportmen ve centilmence mücadele ederek müsabakaları başarılı bir şekilde sonuçlandırmanızı temenni ediyorum. Müsabakalarda ter dökecek tüm sporcularımıza, antrenörlerimize ve hakemlerimize başarılar dileyerek bu hususta emeği geçen herkese teşekkür ediyor hepinize saygılar sunuyorum."

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam