BİLECİK’TE ’’ENERJİ SORUNLARI’’ TOPLANTISI
admin • 19 Temmuz 2011 10:05:32 
BİLECİK’TE ’’ENERJİ SORUNLARI’’ TOPLANTISI

     Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın başkanlığında yapılan toplantıya, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Üyesi Fatih Dönmez, BEYGAZ Genel Müdürü Nuri Baş, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş (ODEAŞ) yetkilileri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant, 1. OSB Başkanı Suat Sarısoy, belediye başkanları ve diğer yetkililer katıldı. 
     Fatih Dönmez, toplantıda yaptığı konuşmada, daha önce enerji dağıtımının kamu eliyle yapıldığını, şu anda ise elektrik ve doğalgaz dağıtımının özel sektör tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti. 
     Kamunun doğrudan işletmeci ve yatırımcı misyonunun bittiğini, buna karşılık piyasanın başıboş bırakılmaması adına düzenleyici ve denetleyici rolünün devam ettiğini belirten Dönmez, şöyle konuştu: 
     ''Bunun örneklerini Amerika'da, Avrupa'da sıkça görüyoruz. Avrupada 10- 15 yıldır bu tür düzenleyici kurumlar var. Düzenleyici kurumlar, tüketici ve kamu adına bu işleri kesintisiz, sürekli ve ekonomik olarak icra edilebilmesi için bir misyon göstermiş durumda. Şu anda meskenlerin adına Belediye Başkanları, sanayicilerin adına da sanayi bölgelerinin temsilcileri burada. Sorunları tespit edip, bunlara çözüm aramak için bir aradayız. Eğer, bir sorun mevzuat engeline takılıyorsa, Ankara'ya gittiğimizde bunlarla ilgili çözüm bulmanın arayışı içinde olacağız.'' 
     Türkiye'nin sürekli kalkınmasına paralel kentlerin de sürekli kalkındığını ifade eden Dönmez, Bilecik'in küçük bir il olmasına rağmen gerek sanayisi, gerekse tarımsal anlamda hızlı bir gelişme ve kalkınmanın içinde yer aldığını sözlerine ekledi. 
     Belediye Başkanı Selim Yağcı da toplantının enerji konusundaki sorunların birlikte konuşarak çözüme varılması için iyi bir çalışma olduğunu bildirdi. 
     BEYGAZ Genel Müdürü Nüri Baş ve OEDAŞ Bilecik İşletme Müdürü Mülkiye Kelemcioğlu, Bilecik'teki yatırımları hakkında bilgi verdikten sonra sırasıyla belediye başkanları ve sanayiciler yaşadıkları enerji sorunlarını anlattı. 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x