Bilecik’te Engelliler Meclisi Oluşturuldu

Bilecik’te Engelliler Meclisi Oluşturuldu

Hemen hemen birçok il ve ilçede bulunan engelli meclislerinden biri de ilimizde ilk kez oluşturuldu.

Online olarak gerçekleştirilen genel kurula engelli bireyler ve aileleri katılım gösterdi. Yapılan online genel kurulda, Bilecik Engelsiz Yarınlar Derneği “BİEYDER” de Başkan Yardımcılığı da yapan Yücel Uğurlu meclis başkanlığına seçildi.

Kent Konseyi binasında faaliyet gösterecek olan meclis, Bilecik’te bulunan 5000’e yakın engelli bireylerin ve ailelerinin temsilciliğini yürütecek.

WEB 2.0 ARAÇLARI KULLANILDI

Dijitalleşme sürecine uyumlu olarak, fiziksel toplantıların ve genel kurul çalışmalarının imkansız hale geldiği bu günlerde, Web 2.0 araçlarından Meet ve Slido tekniği ile yönetim kurulu oluşturuldu.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE HAYATA GEÇİRDİLER

Son zamanlarda etkin olarak Bilecik’te  görünürlük ve medya çalışmalarıyla kendilerinden oldukça bahsettiren engelli bireyler, 3 aralık Dünya Engelliler gününde ilimizdeki en büyük eksikliklerden biri olan Engelliler Meclisini hayata geçirerek bir ilke imza atmış oldular.

Meclis faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi veren meclis yönetim kurulu başkanı Yücel Uğurlu: “Hemen hemen Türkiye’nin her yerinde bulunan meclisler, engelli bireylerin taleplerini   ilgili kurumlara dorudan aktarma noktasında önemli görev yapıyor.

Bu meclisin oluşturulmmasıyla Bilecik’te doğrudan temsil edilmenin bir anlamda yolu açılmış oldu. Bundan sonra ilimizdeki eksiklikler bu mecliste belirlenip ilgili kurumlara sunulacak.

Bu anlamda meclis, ilimizde  önemli bir eksikliği dolduracak; zira Türkiye’nin hemen hemen her yerinde bulunan ve çalışmalarını yürüten engelli meclisleri, ilimizde maalesef bulunmuyordu. Bu anlamda 3 Aralık gibi önemli birgünde kurulmuş olması ayrı bir mutluluk katarken, ilimizdeki tüm engelli bireyler için hayırlı olmasını temenni ederiz.” Şeklinde  konuştu.

Edebiyat öğretmenliğinin yanısıra Yabancılara Türkçe Öğretimi Yüksek Lisansı ve Yönetim Organizasyon alanında master’ını tamamlayan Uğurlu,  yönetimini her engelli grubundan birer temsilci alarak  şu isimlerden oluşturdu:

Başkan: Yücel Uğurlu

Başkan Yardımcısı: Zerrin Gül

Yönetim Kurulu Üyeleri: Melih Engin, Esra Geçim, Eren Çalışkan, Filiz Saka.

Sekreter: Gizem Kürüş

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam