• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’TE ‘’HAYDİ ÇOCUKLAR BİSİKLETLE OKULA ETKİNLİĞİ’’

BİLECİK’TE ‘’HAYDİ ÇOCUKLAR BİSİKLETLE OKULA ETKİNLİĞİ’’

Bilecik’te bir gurup öğrenci, bisiklet kullanımında farkındalık oluşturmak amacıyla bir kez daha okullarına bisiklet ile gitti.

Bilecik Belediyesi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde geçen yıllarda başlatılan ”Haydi Çocuklar Bisikletle Okula” etkinliği kapsamında öğrenciler Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde buluştu ve Dursun Fakih İmam Hatip Ortaokuluna bisiklet ile ulaşım sağladılar.

Sağlıklı Kentler Birliği olarak şehir içi ulaşımında bisiklet kullanımının önemine değinmek, bisikletin etkin bir ulaşım aracı olduğu bilincini yaymak ve bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen “Haydi Çocuklar Bisikletle Okula” etkinliğinde çocuklar okullarına bisikletle gitti.

Düzenlenen etkinliğe; Sağlıklı Kentler Birliği Koordinatörü Hülya Eçen Çalışkan, Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz,  Dursun Fakih İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sabri Turhan, öğretmen ve bisikletli öğrenciler katıldı.

Program öncesi aktivite hakkında bilgi veren Sağlıklı Kentler Birliği Koordinatörü Hülya Eçen Çalışkan proje hakkında bilgi verirken, Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz ise öğrencilere, bisiklet kullanımının faydaları ve trafikte uyulması gereken kurallarını anlattı.

Bilecik Belediyesi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde güzel ve anlamlı bir çalışmayı sergilediklerini kaydeden Sağlıklı Kentler Birliği Koordinatörü Hülya Eçen Çalışkan, “Bugün çocuklarımızla birlikte ‘Haydi Çocuklar Bisikletle Okula’ ‘etkinliği için bir araya geldik. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Dünya Sağlık Örgütüne üye bir kuruluş. Biz de Bilecik Belediyesi olarak Sağlıklı Kentler Birliğinin bir üyesiyiz ve güzel projeler ile katkıda bulunmaya gayret gösteriyoruz. Bugün burada 4.’sünü düzenlediğimiz Haydi Çocuklar Bisikletle Okula diyoruz. Çocuklarımızı hareketli ve sağlıklı yaşam konularında bilinçlendirmek istiyoruz. Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde yine etkinliğimiz düzenliyoruz.

‘’BİLECİK AKTİVİTELERİYLE ÖRNEK İL OLARAK SEÇİLDİ’’

Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz ise şehrimizdeki çocukların, trafik yaşamına katkıda bulunmak istediklerini belirterek, ‘’Geçtiğimiz yıl Sağlıklı Kentler Birliği kitabında 32 sayfa yaptığımız etkinliklere yer verdi. Ülkemiz için, sağlıklı yaşam ve trafiği rahatlatma adına kaynak oluşturdu. Bu anlamda Bilecik örnek il oldu. Daha önce de ödül almıştık. Buradan belediyemiz ve Sağlıklı Kentler Birliği yetkililerine teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Bisiklet kullanımı ve faydaları ile trafik kurallarının olduğu broşürlerin dağıtıldığı etkinlikte

Dernek Temsilcisi Hakan Yavuz, öğrencilere bisiklet kullanımı ve kurallarını anlattıktan sonra öğrenciler okullarına bisiklet ile ulaştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam