BİLECİK’TE III. SELİM DÖNEMİ BAŞLIYOR

BİLECİK’TE III. SELİM DÖNEMİ BAŞLIYOR

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, AK Parti Bilecik Belediye Başkan adayı olarak AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edildi. Başkan Yağcı’nın 3’üncü dönem Belediye Başkan Adaylığının 3’üncü sırada açıklanması ise hoş bir tesadüf oldu. Konuşması sırasında Bilecik’i dilinden düşürmeyen Başbakan Erdoğan Bilecik için övgü dolu sözler söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da gerçekleşen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda 6’sı büyükşehir olmak üzere toplam 21 belediye başkan adayını açıkladı. Toplantıda Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın 3’üncü dönem adaylığı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmış oldu.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın adaylığının Başbakan Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından Bilecik tanıtım filmi gösterildi. Tanıtım filmi sonrasında konuşan Başbakan Erdoğan, Bilecik’e yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi. Başbakan Erdoğan, “Evet, Osmanlı’nın önemli merkezlerinden Söğüt dediğimiz zaman tabi Şeyh Edebali’yi hatırlamamak mümkün değil. Osman Gazi aynı şekilde. Hepsi buralarda yaşadılar. Bir kısmı burada metfun. Onun için de her yıl Söğüt Şenlikleri’yle ecdadımızı orada yad ediyoruz.

‘Bilecik AK Parti belediyeciliğiyle farklı bir sürecin içine girdi’

Bilecik AK Parti belediyeciliğiyle farklı bir sürecin içerisine girdi. Farklı bir gelişmenin içerisine girdi ve bizler de eğitimde olsun, sağlıkta olsun çok ciddi yatırımlar yaptık. Ulaşımda yüksek hızlı tren Bilecik’ten İstanbul’a devam ediyor. Buralarda yaptığımız duble yollarda gerçekten çok önemli adımlar attık. Sakarya’ya, Pamukova’ya Bilecik’ten gidiş çok çok farklı yerlere geldi. Yaptığımız yatırımlar o kısa süre içerisinde anlatılır gibi değil ama tam detaylarıyla daha sonra zaten kampanya boyunca inşallah işleyeceğiz.” diye konuştu.

Başbakan’dan 3 çocuk tavsiyesi

Başkan Yağcı’nın özgeçmişinin okunması sırasında 2 çocuğu olduğu belirtildi. Bunun üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “3 çocuk” tavsiyesini yineleyerek, “Hatanız var, yani belediye başkanı olarak en az 3 çocuğunuz olması lazım.” dedi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam