• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’TE “TARİH VE MEDENİYET KAMPI”

BİLECİK’TE “TARİH VE MEDENİYET KAMPI”

Türkiye’nin çeşitli illerinde Kredi ve Yurtlar Kurumunda (KYK) kalan öğrenciler, Bilecik’te “Tarih ve Medeniyet Kampı”na girdi.
KYK Tematik Kış Kampları kapsamında kente gelen 8 farklı şehirden 150 öğrenci, Ertuğrulgazi Yurdu’nda buluştu. Sabah erken saatlerde birbirleriyle tanışan ve sohbet eden öğrenciler toplu fotoğraf çektirdi.
KYK Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özgül, kamp nedeniyle düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, yurtlarda kalan 650 bin öğrenciden bin 800’ünün bu tür eğitim faaliyetlerine katıldığını belirtti.
Özgül, çeşitli illerde farklı başlıklarda kamplar düzenlediklerini kaydederek, “Toplam 764 yurdumuz, 650 bin kapasitemiz var. 400 bini burslu olmak üzere 1 milyon 600 kişiye kredi veriyoruz. Bu imkanlar güzel. Sizler Türkiye’nin geleceğisiniz. Türkiye’nin temel meselelerine farklı yaklaşmanız lazım. Kendi entelektüel birikiminizi geliştirin. Çok başarılı olun. Sizler bizim için çok önemlisiniz.” diye konuştu.  Bilecik’te 5 gün sürecek kamp kapsamında birçok akademisyen gençlerle buluşacak, tarihi mekanlar gezilecek.  AASosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam