• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’TEN İDLİB’E 25 TON UN

BİLECİK’TEN İDLİB’E 25 TON UN

Türkiye genelinde başlatılan ”Bir çuval un da benden olsun” kampanyası kapsamında toplanan yardımlar, dualarla Suriye’nin İdlib bölgesine gönderildi.

Suriye’nin İdlib bölgesinde, başta can güvenliği, açlık, susuzluk, barınma ve salgın hastalık sorunları yaşayan insanların acılarının hafifletilmesi ve acil insani ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, AFAD koordinasyonunda, Beşir Derneği Bilecik Temsilciliği organizasyonunda, Kızılay,  Diyanet Feneri Derneği, İHH, Hayrat Vakfı, Hüdai Vakfı ve Sadakataşı Derneği başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları işbirliğinde bağış yoluyla toplanan 25 ton un, 300 adet bot ve montun bulunduğu tır, Cumhuriyet Meydanında Vali Bilal Şentürk’ün katılımıyla dualarla İdlib’e uğurlandı.

Vali Şentürk, burada yaptığı konuşmada, tarih boyunca millet olarak her zaman mazlumların yanında olduklarını bundan sonrada olacaklarını ifade ederek, Türkiye’nin deprem, çığ gibi muhtelif afetler yaşadığını ve son olarak Van Başkale’de deprem yaşandığını anımsattı.

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dileyen Vali Şentürk, şöyle konuştu:

”Birlik ve kardeşliğimiz hem kendi yaralarımızı hem de bütün mazlumların yaralarını sarmaya yetecek kadar güçlüdür.  Önemli olan bu hissiyatı yaşamaktır. Ekmeğimizi paylaştığımız zaman soframızda aslında bir şeylerin eksilmediğini görürüz. Cumhurbaşkanlığımızın başlattığı kampanya ile sivil toplum örgütleriyle de işbirliği içerisinde AFAD ile de koordine edilerek hem kendi yaralarımızı hem yakın coğrafyamızdaki yaraları sarma noktasında güzel örnekler ortaya koyduk. Bilecikli hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Bilinçli olduktan sonra da bundan sonra da yine biz her türlü yardımı ihtiyaç duyulan noktaya gönderdiğimiz gibi yarın belki bizim ihtiyacımız olsa bize de göndereceklerini biliyoruz. Elimizde olanı paylaşmayı, en güzel davranış olarak görüyoruz ve hayata geçiriyoruz.”

Vali Şentürk ve Beşir Derneği Marmara Bölge Müdürü Suat Söğüt ile kampanyaya destek veren sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla 25 ton un, 300 adet bot ve montun bulunduğu tır, dualarla Idlib’e yolcu edildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam