BİLECİK’TEN SERAMİK VE MERMER FUARINA YOĞUN İLGİ

BİLECİK’TEN SERAMİK VE MERMER FUARINA YOĞUN İLGİ

Dünyanın en büyük uluslararası seramik ve banyo ürünleri fuarı olan ve Bologna’da gerçekleştirilen Cersaie Fuarına, dünyanın farklı ülkelerinden 944 firma katıldı. Seramik ve banyo ürünleri firmalarının yanı sıra mimarların, iç tasarımcıların ve büyük inşaat şirketlerinin de yer aldığı fuarda seramik sektörünün dünya çapındaki profesyonelleri bir araya geldi. Ülkemizden 36 firmanın katıldığı fuara Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinden firmalar dastant açarak katılım sağladı.

Mermer ve doğaltaş endüstrisinde dünyanın en büyük fuarı olarak bilinen Verona Marmomacc Mermer ve Seramik Fuarınaise bu yıl 1550 firma katılım sağladı. Bu konuda son yıllarda dünya pazarlarındaki payını hızla artıran ülkemizden de 115 firma stant açarak bu sektörde ülkemizin de dünyada söz sahibi olduğunu göstermiş oldu. Mermer, taş, granit, yer kaplamaları, kimyasal ürünler, kesme ve törpüleme işlemleri, süsleme teknikleri ve tasarım, seramik makine imalatı ve doğal taş işleme teknolojileri gibi alanlarda birçok firmanın en son ürünlerini sergilediği fuara Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinden firmalar dastant açarak katılım sağladı.

BEBKA Yönetim Kurulu Başkanı Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayır, BEBKA Yönetim Kurulu üyelerinden Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Bilecik İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fevzi Uzun, BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanı ve MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni, BEBKA Kalkınma Kurulu üyesi ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcanve Bilecik Sanayi Ticaret Odası organizesinde gelen 17 firma temsilcisi Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinden katılan firmaların stantlarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam