BIRAKIYORUZ

BIRAKIYORUZ

 

Taşkesen açıklamasında, hükümetin kamu çalışanları üzerindeki olumsuz politikalarına karşı çalışanların ortak talepleri doğrultusunda, Türk Büro Sen büro hizmet kolunun 27 Şubat 2013 Çarşamba günü iş bırakma kararı aldığını söyledi.

“TBMM Anayasa değişikliği komisyonu ve Hükümet yetkililerince sürekli gündemde tutulmaya çalışılan değişiklikle, Anayasanın 128.maddesinin değiştirilerek kamu çalışanlarının İş güvencesinin ortadan kaldırılması isteniyor.

Bütün bu olumsuz gelişmelere karşı kimse bizden sabırlı olmamızı isteyemez. Maliye Bakanlığı’nda ve Adalet Bakanlığı’nda ülke genelinde uyarma eylemlerimizi yaptık, siyasi parti gruplarıyla görüştük. Ancak ne fazla mesailerimiz, ne de Adliye yol paralarımızın geri ödenmesi konusunda mesafe kaydedemedik.

ÜRETİMDEN GELEN HİZMET GÜCÜMÜZÜ KULLANACAĞIZ

Yaşanan olumsuzluklar karşısında başta Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Nüfus Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bağlı hizmet birimleri ile Maliye Bakanlığı olmak üzere; hizmet kolumuza bağlı 43 adet kamu kurum ve kuruluşunda; fazla mesailer için, ek ödemelerin emekliliğe sayılması için ve güvencemize el sürdürmemek için üretimden gelen hizmet gücümüzü kullanacağız.
İş Bırakma Gerekçelerimiz
-Fazla mesai ücretlerini kaldıran anlayışa hayır demek,
-Güvencesiz çalışmaya hayır demek,
-Ücret adaletsizliğinin giderilmesi,
-Özelleştirme ve taşeronlaşmaya son verilmesi,
-Ek ödeme ve her türlü ücretin emekliliğe dahil edilmesi,
– 4/B – 4-C uygulamasına son verilmesi,
-Uluslararası normlarda Toplu Sözleşme ve Grev Hakkı kullanma,
-Vergide Adalet, Güvenli Gelecek, 
-Hükümet ve Bürokrasi tarafından yapılan sendikal ayrımcığa dur demek,
-Kamudaki kadrolaşmaya son verilmesi,
-Kamuda iş yoğunluğu ve personel yetersizliği (vb) gerekçelerle fazla mesai çalışması yapıldığı halde 02 Kasım 2011 tarihinde çıkartılan 666 Sayılı KHK ile 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren kaldırılan fazla mesai ücretlerinin çalışanlara ödenmesi talepleri ile
27 Şubat Çarşamba Günü İş Bırakıyoruz”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam