BİRLİĞİN YENİ ÜYELERİ SEÇİLDİ

BİRLİĞİN YENİ ÜYELERİ SEÇİLDİ

27 Nisan Pazartesi günü İl Özel İdare toplantı salonunda yapılan kongrede divan başkanlığını Biriliğin başkanı olan Vali yardımcısı Mehmet Taşdöğen yaptı. Genel kurul başlamadan önce Mahalli İdareler  bilgi işlem müdür vekili Aytekin Çetin muhtarlara bilgi vererek bilgisayar üzerinden istek ve şikayetlerini nasıl bildireceklerini anlattı. Genel kurulda açılış konuşmasını yapan Vali yardımcısı Taşdöğen 1 yıldır yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.2014 Yılının faaliyet raporunu okuyan Taşdöğen bu maddeyi oylamaya sundu. Oylanan bu madde oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin diğer maddesinde 2014 yılı birlik kesin hesabı görüşüldü.

“TEMSİLİ GİDERLER SIFIR”

Bu maddede en dikkat çeken konu ise Temsili Giderlerin “0” olması idi.Yani 1 yıl içerisinde birlik adına hiç temsili giderleri kullanılmamış olması dikkat çekti.Köylere Hizmet Götürme Birliği ihale yönetmeliğinin 6.maddesi gereği ihale komisyonuna yedek üye seçimi gerçekleşti. Merkez Taşçılar köyü Yasin Demir’in tek aday olduğu yedek üye seçimi  açık oylamayla kabul edildi.5355 Sayılı Mahalli İdare Birlikleri kanununun 12.maddesi gereği Birlik Encümenine üye seçimi yapıldı.

“AK PARTİLİ İL GENEL MECLİS ÜYELERİ YENİDEN SEÇİLDİ”

 İl Genel Meclis Üyeleri Serkan Yıldırım, H.Hüseyin Çelik,Mehmet Yılmaz ve Hikmet Turhan’ın aday oldukları seçimde Serkan Yıldırım 38,H.Hüseyin Çelik 30,Mehmet Yılmaz 18,Hikmet Turhan ise 5 oy aldılar.Buna göre 1 yıllığına Serkan Yıldırım ile H.Hüseyin Çelik Birlik encümen üyeliklerine seçilmiş oldular.

“KÜNÇEYİZ VE KURTKÖY MUHTARLARI ENCÜMENE GİRDİLER”

Muhtar encümen üyeliklerinin seçimi de yapıldı. Bahçecik Köyü muhtarı Recep Gündüz, Kurtköy Muhtarı M.Ali Akıncı,Çakırpınar Köyü muhtarı H.Hüseyin Kara,İlyasbey köyü muhtarı Cavit Bayhan, Erkoca köyü muhtarı Osman Çetin ve Künçeğiz köyü muhtarı Ertekin Afacan’ın aday oldukları seçimde;25 oy alan Ertekin Afacan ile 23 oy alan M.Ali Akıncı birlik encümen üyeliklerine seçilen muhtarlar oldular.Ek ödeneğin de görüşülüp oylamaya sunulmasının ardından toplantı sona erdi.

SİBEL KARACIK

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç