Birlikten Başarı Doğacak

Birlikten Başarı Doğacak

 

Protokol Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Belediyesi arasında imzalandı. Protokolün, okulların eğitime açılması üniversitelerin imkanlarının da okullara açılması amacıyla imzalandığı belirtildi.

                Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın makamında gerçekleşen protokol törenine Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan ve İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman katıldı. İmzaların atılmasının ardından açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şişman, “Müdürlüğümüz, Belediyemiz ve Üniversitemiz ile ortaklaşa eğitimin kalitesini, niteliğini artırmak, işbirliğini güçlendirmek amacıyla Bakanlığımız ile YÖK Başkanlığı arasında okullarımızın üniversitelere açılması, üniversitelerin imkanlarının da okullarımıza açılması amacıyla eğitimde işbirliği protokolü yapıyoruz. Burada hem bizim okullarımızla ilgili hem üniversite ile ilgili gençliğimize yapacağımız hizmetlerde ortak bir işbirliği amacıyla protokol imzalanmış bulunmaktayız. Bilecik’imize, öğrencilerimize, Belediye Başkanımıza ve Rektörümüze hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Teşekkür ediyorum.” dedi.

                Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özcan da, imzalanan protokolün memleket ve gençler için hayırlı olması dileklerinde bulundu ve şöyle devam etti: “Onları yarına güvenle hazırlamak için çok gerekli ve faydalı olan girişimler. Elbirliğiyle çocuklarımızı ve eğitim kurumlarımızı geliştirmek için elimizden geleni yaparız.”

Bilecik Belediye Başkanı Yağcı da, “İnsanımızın olduğu her yerde Belediyemizin de olması çok doğal bir süreç ve bu da bir görevimiz. Bu anlamda ülkemiz çok zengin bir ülke de değil. Kaynak israfı da olmaması lazım. Bu anlamda da geleceğimiz için, gençliğimiz için kaynaklarımızı bir elden vererek sürekliliği sağlayacak derecede kullanmamız son derece önemli. Daha önceden “Okullar Hayat Olsun” projesini uygulamıştık. Bu çerçevede Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte çalışıyorduk. İnşallah bu protokolle de Üniversitemiz, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediyemiz işbirliği içerisinde eğitim çağındaki gençlerimize hizmet verme noktasında ve aynı zamanda da şehrimizde yaşayan tüm genç kardeşlerimize de gerek milli eğitimin imkanlarını gerek üniversitemizin imkanlarını ortak kullanım noktasında karşılıklı bir birlikteliği ortaya koyduk. İnşallah bu anlamda da hayırlı uğurlu olur. Değerli bir çalışmayı bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da elbirliği içerisinde, gönül birliği içerisinde yürütürüz. Ben bu anlamda Milli Eğitim Müdürümüze, Rektörümüze ve tabi Valimize teşekkür ediyorum. Birlikten her zaman olduğu gibi güç ve kuvvet doğar, başarı doğar, mutluluk doğar. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam