“Bizim Öncelikli Görevimiz Eğitimdir, Sonra Öğretimdir”

“Bizim Öncelikli Görevimiz Eğitimdir, Sonra Öğretimdir”

 

 
Toplantının açılış konuşması İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman tarafından yapıldı. Şişman yaptığı açılış konuşmasında, öncelikli görevlerinin eğitim olduğunu söyledi. Şişman şöyle konuştu:
“Bizim öncelikli görevimiz eğitimdir, eğitimdir, eğitimdir. Sonra öğretimdir. Eğitimi biz tek başımıza başaracağız deme şansımız yoktur. Böyle söylersek ütopik olur. Eğitim öncelikle anneyle, babayla, büyükanneyle, büyükbabayla, akrabarlarla başlar, devamında okulda buna şekil verilir. 
Çocuklarımızın öncelikle iyi, zararı olmayan, kendisine, topluma, ailesine, ülkesine faydalı bir insan olabilmesi için o milli ve manevi değerler ile bezenmesi lazım. Neyin doğru, neyin yanlış, neyin kötü, neyin iyi, neyin helal neyin haram olduğunu bilmesi lazım ki gelecekte hepimizin başına gelen sıkıntılardan uzak duralım. 
Hepimiz arabaya biniyoruz. Bir tehlike anında gazdan ayağımızı çekip frene basıyoruz. Bunu, kendimizin, arabamızın, karşı tarafın güvenliğini sağlamak için yapıyoruz. Arabamızın freni tutmuyorsa, götürüyoruz frenciye arıza durumuna göre yaptırıyoruz. Güvenli olduğuna kanaat getirdikten sonra trafiğe çıkıyoruz. İnsanın freni öyle iki saatte tutar hale gelmiyor. Ana rahminden itibaren aldıklarıyla, verdiklerimizle, alamadıklarıyla ya da veremediklerimizle onun fren sistemi tutar hale geliyor ya da gelmiyor. O itibarla bizim öncelikli görevimiz çocuklarımızı iyi insan, faydalı insan olarak yetiştirmek. Bu çerçevede okullarımızda aile eğitimine önem vermeye çalışıyıoruz. Bu toplantıyı da o sebeple biraz geniş tuttuk. Mahalle muhtarlarını, okul aile birliği başkanlarını çağırdık. Yapabileceklerimiz varsa fikir alışverişinde bulunalım istedik. 
Bakanlığımız Okullar Hayat Olsun Projesi başlattı. Buradaki amaç okullarımızı tamamıyle ama tamamıyle vatandaşımızın hizmetine açmaktı. Arkadaşlarımdan okulların, kütüphanenin, bilgisayar salonunun, spor salonunun, dersliklerin hangi saatte açık olduğunu, vatandaşın hizmetinde olduğunu yazmalarını istedim. Vatandaşlarımızla karşılaştığımda kendilerine bu uygulamadan haberleri olup olmadığını sorduğumda bilmediklerini söylüyorlar. Bende onlara kullanabileceklerini söylüyorum.”
Yapılan konuşmanın ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, 2011-2012 eğitim yılını değerlendiren ve 4+4+4 eğitim-öğretim sistemi hakkında bilgi veren bir sunum yaptı.
Gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yürükcü, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Saadettin Uğurlu, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Alparslan Dankaz, Bilecik Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Halit Gölcan, mahalle muhtarları, okul aile birliği başkanları ve kurul üyeleri katıldı. ZEYNEP KILBAHRİ
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam