BOZÜYÜK ŞEHİR MÜZESİNE KAVUŞUYOR
admin • 2 Eylül 2015 14:48:54 
BOZÜYÜK ŞEHİR MÜZESİNE KAVUŞUYOR

Konuyla ilgili olarak kamuoyu ve sivil toplum kuruluşları çalışmalar hakkında düzenlenen basın toplantısı ile bilgilendirdi.

        Basın toplantısında ilk olarak kent konseyi başkanı Muzaffer Tekelioğlu tarafından bir açıklama yapıldı. Tekelioğlu açıklamasında, “Müzelerdeki sanat ve tarihi eserler, tarihin derinliklerini ve geçmişi günümüze taşırken 623 sene hüküm süren, 3 kıtaya hak, adalet, barış ve kardeşliği götüren Osmanlı Devletinin manevi kurucusu Şeyh Edebalı’nın “Geçmişini bilmeyen, geleceğini de bilemez. Osman geçmişini iyi bil ki nereye gideceğini unutmayasın “ diyor. Geçmiş ile gelecek arasında köprü oluşturacak “Bozüyük Kent Müzesi”nin kurulması için gayret gösteren Belediye Başkanımız başta olmak üzere, belediye meclis üyelerine, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

        Binlerce yıllık uygarlıkları sinesinde yaşatarak, birbirinden değerli eserlere sahip olan ülkemizde bilhassa kuruluşa ve kurtuluşa beşiklik eden ilçemizde gizli kalmış değerleri bulundukları yerden çıkarmak ve müzesinde sergileyerek geçmişin izlerini halkımıza yaşatmak boynumuzun borcudur.

        Daha önce restorasyonu yapılan ve ilçe halkı tarafından beğeni ile karşılanan Çolak İbrahim Köşkünün müzeye dönüştürülmesinde büyük katkıları olan 22,23 ve 24.dönem milletvekilimiz Fahrettin Poyraz’a, Milletvekilimiz Halil Eldemir’e, Belediye Başkanımız Fatih Bakıcı’ya, meclis üyelerine ve yetkililere, müzemize eserler kazandıracak olan siz değerli katılımcılara şimdiden teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

        Milletvekili Eldemir, “Eğer bugün bir medeniyet ihya edeceğimizi, bir medeniyet inşa edeceğimizi düşünüyorsak geçmişle gelecek arasındaki bağı iyi korumamız lazım. Bir takım tarihi belgeler vesikalar, kitaplarda, araştırmacıların araştırmalarında, eserlerinde olmakla birlikte bütün kamuoyuna en ufak yaştan en büyük yaşa kadar bütün milletimizin görsel anlamda hizmetine görsel anlamda istifadesine sunulduğu yerler kent müzeleridir. İnşallah bu yapılacak eser burada oluşturulacak müze hepimizin geçmişle günümüz arasında bağ kurmasına ve bu vesileyle de geçmişten günümüze bu topraklarda yaşadığımız birlik beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşadığımız günlerin bu günlerden daha sonraki nesillere aktarılmasında önemli katkı sağlayacaktır. Ben böyle bir günde sizlerle beraber olmanın mutluluğu içerisinde hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu programın hazırlanmasında vesile olan başta başkanımız ve kent konseyimiz olmak üzere hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi.
        Türbin mesire yerinde yapılan toplantıya; Bilecik AK Parti Milletvekili Halil Eldemir, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Başkan Yardımcıları,Ak Parti İl Başkanı Kadir Bayrak,Ak Parti İlçe Başkanı Mesut Çetin , öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşları, mahalle ve köy muhtarları, Bozüyük TSO, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyeleri katıldı.

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x