BOZÜYÜK TSO İLK 500’DE

BOZÜYÜK TSO İLK 500’DE

Her yıl İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenli olarak tespit edilip açıklanan Ülkemizin 500 büyük sanayi Kuruluşu açıklandı.

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı 8 Firma İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) hazırladığı “Türkiye’nin 500 büyük Sanayi Kuruluşu 2016 Yılı Raporu” İlk 500 sıralaması içerisinde yer aldı.

Oda üyesi firmalarında yer aldığı ilk beş yüz sanayi kuruluşu listesi ile ilgili olarak Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent şu değerlendirmelerde bulundu.

“ Her yıl İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde ev sahipliği yaptığımız 8 firmanın olması Odamız ve bölgemiz adına gurur kaynağımız.

Böylesine büyük ekonomik yapıya sahip hem ülkemiz hem de bölgemiz ekonomisine katkı sağlayan bu dev kuruluşlarımıza ev sahipliği yapıyor olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz.

İstanbul Sanayi Odası Başkanlığının açıklamalarına göre sanayinin zirvesinde adı geçen dev firmalar sıralamasında ilk 3 şu şekilde tespit edildi.

Bu yıl da listenin ilk sırasında 35 milyar 438 milyon TL’lik üretimden satışı ile Tüpraş yer aldı. En büyük şirketlerin ağırlıklı olarak petrokimya, otomotiv ve demir-çelik sektörlerinden olduğu araştırmada, ikinci sırayı 14 milyar 733 milyon TL’lik üretimden satışı ile Ford Otomotiv, üçüncülüğü ise 9 milyar 999 milyon TL ile Arçelik A.Ş aldı.

Ülkemiz sıralamasında ilk üç ve yine 500 büyük firma içinde Odamıza kayıtlı olan firmalar listesi aşağıda verilmiştir.

Bu vesile ile Firmalarımızı Ülkemiz ve Bölgemiz ekonomisine, istihdamına yaptıkları büyük katkı sebebi ile tebrik ediyorum. Başarılı çalışmalarının devamını ve gelecek yıllarda bölgemizde yapılacak yeni yatırımlar ile bu gurur tablomuzdaki firmalarının sayısının daha da artmasını temenni ediyorum”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam