BOZÜYÜK TSO’DAN BAKAN AVCI’YA ZİYARET

BOZÜYÜK TSO’DAN BAKAN AVCI’YA ZİYARET

Bozüyük TSO yöneticileri Ankara’da Mili Eğitim Bakanımız Profesör Dr. Nabi Avcı’yı makamlarında ziyaret ettiler.

BAKAN AVCI’YA SON DURUM VE BEKLENTİLER DOSYASI

Bozüyük TSO Meclis Başkanı Mehmet Doğan Tunç, Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent, ve Oda Yöneticilerinin hazır bulundukları ziyaret sırasında Milletvekillerimize sunulan Bölgemiz Ekonomik Durumu ve Sorun ve beklentileri içeren dosyanın bir örneği  Bakan Avcı’ya da  takdim edildi.

Oda heyetini makamında kabul eden Bakan Avcı katılımcılar ile tek tek tanışarak oda yöneticilerinin görüşlerini dinledi.

LEVENT “SANAYİCİLERİMİZ NİTELİKLİ ELEMAN BULAMIYOR”

Buğra Levent Bakan Avcı’ya hayırlı olsun dileklerini ilettikten sonra Avcı’nın katılımları ile gerçekleştirilen Bozüyük Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulu için teşekkürlerini ilettiler.

Buğra Levent  bölgemizde işsizlik probleminin bulunmadığını bilakis nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasında Sanayicilerimizin ciddi sıkıntılar yaşadığını özellikle ifade etti.

MESLEKİ EĞİTİM PROJELERİ GELİŞTİRİLECEK

Levent sözlerinin devamında TOBB ve Odalar işbirliğinde Mesleki Eğitim projelerinin yürütüldüğünü bu çalışmaların Bakan Avcı’nın destekleri ile daha da geliştirilebileceğini belirtti.

Bu anlamda yerel olarak Bozüyük TSO Organizasyonu ile İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile çok uyumlu işbirliği içinde olduklarını ve bu çerçevede geçtiğimiz günlerde İlçe Okullarımıza İşadamlarımızın destekleri ile “Bir Sınıf Donat Adını Yaşat” Kampanyası ile sınıfların tefrişatlarının gerçekleştirildiğini bildirdiler.

“BÖLGEMİZİN TANITIMA İHTİYACI VAR”

Buğra Levent kuruluş ve Kurtuluşa ev sahipliği yapmış bölgemizin yerel turizm ve tarihsel anlamda da bilinir hale getirilmesi için çalışmalar yapılması gerektiğini ve özellikle de Metristepe Anıtımızın ve bölgemizin tanıtım çalışmalarına ihtiyacı olduğunu bildirdi.

BAKAN AVCI; “ÖNCELİKLERİMİZ MESLEKİ EĞİTİM VE OKUL ÖNCESİ EĞİTİM”

Milli Eğitim Bakanlığı olarak yeni dönemde iki temel önceliklerinin olduğunu bunlardan birisinin Mesleki Eğitim ve diğerinin ise okul öncesi eğitim projelerine özel önem vereceklerini söylediler.

Avcı Okul öncesi eğitimin çocuklarımızın tüm hayatını etkilediğini öğrencilerimizin kabiliyet tercih ve becerilerinin bu aşamada tespit edilmesini çok önemsediklerini ve bu konuda yetenek tespiti testlerinin uygulandığı söyledi.


Aynı şekilde meslek liselerimize bu dönemde çok daha önem vereceklerini ve bu liselerimizin donanım ve eğitim kalitelerinin çok daha ileri seviyelere getirileceğini müjdeledi.

“MESLEKİ EĞİTİMLERİN  SANAYİ ALANLARINA ÇEKİLMESİNE ÖNEM VERİYORUZ”

Bakan Nabi Avcı bu anlamda TOBB ile uyumlu işbirliklerinin devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde TOBB ile yapılacak görüşmelerde Mesleki Eğitim Merkezleri ve Meslek Liselerinin yeniden ele alınıp yapılandırılmaları ve özellikle bu birimlerin Organize Sanayi Bölgelerinde ve Sanayi alanları ile iç içe yer almasına büyük önem verdiklerini bildirdiler.

İlçemizin turizm potansiyeline ve tarihsel tanıtımına katkı sağlaması adına da Metristepe Şehitliği ve tanıtımı için bölgedeki okul öğrencilerine yönelik bu alanların ziyaret edilmesi ve tanıtılması konusunda ilgili birimlere talimat vereceğini bildirdi.

Bozüyük TSO Arz Dosyasının takdimi ve karşılıklı görüşmelerden sonra ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam