Bozüyük ve Pazaryeri’nde sigara denetimi

Bozüyük ve Pazaryeri’nde sigara denetimi

 

Bilecik'in Bozüyük ve Pazaryeri ilçelerinde sigara denetimi yapıldı. 
Bozüyük'te, Sağlık Grup Başkan vekili Behzat Yetişkin, İlçe Emniyet Amiri Hakkı Güner, İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Feyyaz Bulutlar, Çevre Sağlığı yetkilileri ve belediye zabıtalarının katıldığı denetimlerde, çok sayıda umuma açık yer ve iş yeri kontrol edildi. 
Toplam 3 grup halinde yapılan denetimlerde, işyerlerinde bulunması gereken uyarı broşürleri ve sigara tüketimi yapılıp yapılmadığı kontrol edildi. Yapılan kontrollerde işyerlerindeki eksiklikler hakkında tutanak tutuldu. 
25 kamu kurum ve iş yerlerinde yapılan denetimlerde, 1 işletmeye bin lira, 1 kişiye 75 lira para cezası ve 3 işletme hakkında tutanak tutuldu. 
Pazaryeri ilçesinde de sağlık grubu ekiplerince kahvehane, internet kafe ve iş yerlerinde sigara ve uyarı levhalarının denetimi yapılarak bilgilendirme yapıldı. 
Pazaryeri çevre sağlığı teknisyeni Taliha Alın, komiser yardımcısı Ali Karakiraz, jandarma uzman Kıdemli Çavuş Hakan Güzel, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ozan Tekeli'den oluşan denetleme heyetinin yaptığı kontrollerde esnafın kurallara uyduğu belirlendi.AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam